Materiał Partnera

Usługi oferowane przez serwis samochodowy

Usługi oferowane przez serwis samochodowy

Serwis samochodowy ma ogromne znaczenie dla każdego kierowcy. To w nim przeprowadzane są przeglądy, drobne wymiany i kompleksowe naprawy. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu pojazd odzyskuje pełną sprawność, co wyraźnie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Co ważne, usługi mechanika to znacznie więcej prac. Warto więc dowiedzieć się, co oferuje dobry warsztat samochodowy.

Podstawowa oferta serwisu samochodowego

Jakie cechy wykazuje dobry warsztat samochodowy? Przede wszystkim pracują w nim wykwalifikowani fachowcy. Można to dostrzec już podczas pierwszej rozmowy. Jeśli mechanik udziela precyzyjnych i rzeczowych odpowiedzi, oznacza to, że zna się na swojej pracy. To oczywiście nie wszystko. Świetny warsztat pracuje z pomocą profesjonalnych narzędzi diagnostycznych - mówi Jerzy Cabała właściciel firmy Jerzy PTHU. Do podstawowych usług oferowanych w serwisie samochodowym należą między innymi:

  • Przegląd i wymiana filtrów, olejów przekładniowych i silnikowych,

  • Wymiana płynu hamulcowego i chłodzącego,

  • Wymiana świec zapłonowych, przewodów wysokiego napięcia,

  • Wymiana klocków hamulcowych i tarcz,

  • Wymiana elementów zawieszenia i układu kierowniczego, wymiana części układu wydechowego.

Oferta z zakresu mechaniki samochodowej

Profesjonalny serwis samochodowy zajmuje się również naprawą pojazdów. Po dopełnieniu formalności, auto przechodzi kompleksową diagnostykę komputerową. Dzięki niej mechanik z ogromną precyzją ustala źródło problemu. Wybiera najlepsze rozwiązanie, a następnie przechodzi do niezbędnych napraw.

Mechanika samochodowa składa się z wielu ważnych prac, często wykonywana jest naprawa zawieszeń i układów hamulcowych. Nierówne drogi mają fatalny wpływ na te elementy pojazdów. Ponadto do dyspozycji klientów jest naprawa i wymiana sprzęgieł, naprawa układu wydechowego i paliwowego.

Dodatkowe usługi serwisu samochodowego

Serwisy samochodowe, z uwagi na dużą konkurencję, muszą walczyć o klienta. W związku z tym oferują wiele ciekawych opcji dodatkowych. Jest to na przykład serwis opon w autach osobowych i dostawczych. Kierowcy mogą korzystać z opcji kupna, wymiany czy magazynowania opon i kół.

Dodatkową usługą mechanika zapewniającą komfort jazdy, jest serwis klimatyzacji. W jego skład wchodzi naprawa i odgrzybianie układu, a także uzupełnianie czynnika chłodzącego. Pewna część warsztatów zajmuje się też wynajmem samochodów osobowych, dostawczych i lawet. Zatem klient ma możliwość załatwienia kilku spraw w jednym miejscu, co jest bardzo wygodne i oszczędza czas.

Opracowanie:
Wrocław, Buforowa 4e
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz