Materiał Partnera

Usługi księgowe w biurze rachunkowym

Usługi księgowe w biurze rachunkowym

Prowadzenie księgowości to bardzo żmudny, trudny i pełen pułapek proces. Dobra księgowa sprawi, że będziemy mogli zdjąć z siebie stres związany z finansami, a także karami z urzędu skarbowego pochodzącymi... z niewiedzy. Jakie sprawy możemy powierzyć biuru rachunkowemu?

Księgowość na zewnątrz firmy

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, czy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, czy wielką firmę zatrudniającą setki pracowników, jest zobowiązany do prowadzenia rozliczeń. Wiedza z zakresu księgowości przydaje się już na etapie rejestrowania firmy, nawet jeśli to samozatrudnienie. Później uchroni przedsiębiorstwo przed karami z urzędu skarbowego, które często wynikają z niewiedzy. Aby nie mieć podobnych problemów, skorzystajmy z pomocy biura rachunkowego.

Wszelkie usługi związane z prowadzeniem księgowości i kadr będziemy mogli zrealizować u doświadczonej księgowej, takiej jak Ulenberg Wioletta. Biuro rachunkowe z Elbląga. Dzięki jej wiedzy i pracy możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o sprawy administracyjne firmy.


Jeśli jesteśmy właścicielami dużej firmy, także przemyślmy przekazanie spraw księgowych firmie zewnętrznej. Pozwoli to na znaczną redukcję kosztów i oszczędności w zakresie stworzenia miejsca pracy. Jakie sprawy możemy w ten sposób prowadzić?

Ewidencja środków trwałych

Ewidencja środków trwałych to spis rzeczowych składników majątku związanego z działalnością. Do jej prowadzenia zobowiązany jest przedsiębiorca prowadzący księgę przychodów i rozchodów, który wykorzystuje w swojej pracy środki trwałe oraz wartości niematerialne i trwałe.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to prosta forma opodatkowania działalności gospodarczej. Przedsiębiorca płaci podatek w wysokości ustanowionej przez naczelnika urzędu skarbowego. Tu też sprawdzi się pomoc księgowej, która dopilnuje spraw podatnika i terminów wpłat.

Przygotowywanie sprawozdań finansowych

Sprawozdania finansowe powinny być sporządzane w firmach z tzw. pełną księgowością. Stanowią ogromny zbiór danych księgowych za dany okres, a ich sporządzenie musi być dokładne i skrupulatne. Nawet posiadając dział księgowości warto zlecić je zewnętrznej księgowej, aby nasi pracownicy mogli skupić się na bieżącej obsłudze spraw firmowych.

Roczne rozliczanie działalności

Dobra księgowa będzie potrafiła tak przeprowadzić roczne rozliczenie działalności, aby skorzystać ze wszystkich ulg dostępnych danemu przedsiębiorcy. W tym wypadku możemy wiele zyskać, wiec nie róbmy tego samodzielnie.

Prowadzenie książki przychodów i rozchodów

Mikro i małe firmy często prowadzą księgi przychodów i rozchodów, gdy decydują się na formę opodatkowania na zasadach ogólnych lub podatek liniowy. Jest to bieżąca, comiesięczna praca, którą wygodniej jest przekazać do biura rachunkowego.

Rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego

Ryczałt to jedna z najbardziej skomplikowanych form opodatkowania. Jego prowadzenie pozostawmy dobrej księgowej, aby nie stracić na jego wyborze przez błędy w rozliczeniach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz