Materiał Partnera

Usługi blacharsko-lakiernicze przywrócą dawny wygląd każdemu pojazdowi

Usługi blacharsko-lakiernicze przywrócą dawny wygląd każdemu pojazdowi

Zdarzają się takie momenty w życiu kierowcy, że konieczne jest odwiedzenie warsztatu blacharskiego. Najczęściej wizyta taka jest następstwem przykrych sytuacji, takich jak stłuczki, czy wypadki. Uszkodzony w czasie wypadku pojazd wymaga napraw blacharskich, nie tylko celem przywrócenia mu właściwego wyglądu, ale przede wszystkim odzyskania sprawności technicznej, dającej gwarancję bezpieczeństwa na drodze. W tym przypadku pomocny  jest warsztat samochodowy, który w swojej ofercie ma usługi blacharskie.

Czego dotyczą naprawy blacharskie?

Niezależnie od tego, czy samochód ucierpiał w poważnym wypadku, czy tylko ma lekkie wgniecenia po stłuczce, każdy właściciel auta powinien  doprowadzić wygląd samochodu do pierwotnej postaci. Jednak trudno  wykonać to samodzielnie. Oprócz umiejętności i wiedzy w tym zakresie, ważne są narzędzia, które są niezbędne przy takich naprawach.

Należy zatem udać się do profesjonalnego blacharza, dla którego blacharstwo pojazdowe jest codziennością i bez problemów poradzi sobie z naprawą uszkodzonej karoserii.

Nie zawsze części samochodu są możliwe do naprawy. Wówczas  konieczna jest wymieniana pewnych elementów, co fachowo wykonana warsztat blacharski. Jak tłumaczy specjalista z tej dziedziny z firmy Andrzej Mikulski Blacharstwo, usługi blacharskie najczęściej dotyczą:

  • naprawy lub wymiany błotników,
  • naprawy lub wymiany drzwi,
  • naprawy lub wymiany lusterek,
  • naprawy lub wymiany zderzaków.

Uszkodzenia samochodów powstałe na skutek wypadków, stłuczek, czy  innych czynników, nie powinny być  dla właścicieli samochodów wielkim zmartwieniem, bowiem w większości przypadków, zniszczone części karoserii pojazdu można wymienić lub naprawić w profesjonalnym warsztacie blacharskim.

Lakiernictwo to nie tylko uzupełnienie napraw blacharskich

Podczas uszkodzeń karoserii samochodu zawsze  dochodzi do zarysowania lakieru lub jego zniszczenia na pewnym obszarze.  Tak jak blacharstwo, lakiernictwo samochodowe wymaga umiejętności i wiedzy oraz narzędzi do  prawidłowego przeprowadzenia takiej usługi. Najczęściej  warsztaty blacharskie mają w swojej ofercie połączone usługi blacharsko-lakiernicze. Upraszcza to  naprawę samochodu,  bez konieczności umawiania się z dwoma osobnymi warsztatami.

Lakierowanie samochodu, które należy wykonać po naprawach blacharskich,  ma na celu przywrócenia właściwego wyglądu karoserii pojazdu. Jednak  z usług lakiernika kierowcy korzystają  nie tylko po naprawach blacharskich, lakier bowiem stanowi warstwę  ochronną,  zabezpieczającą  pojazd przed korozją.

Opracowanie:
Płock, Dojazd 3
tel. 607 590 930
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz