Materiał Partnera

Usługi asenizacyjne – czym są i na czym polegają?

Usługi asenizacyjne – czym są i na czym polegają?

Sposobów na pozbywanie się ścieków z budynków jest wiele. Najbardziej wydajne metody oferują firmy z branży asenizacji. Ich usługi świadczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Technologia przez nie wykorzystywana jest stale modernizowana, dzięki czemu koszty pozbywania się nieczystości zmniejszane są, a wszystkie działania opiera się o restrykcyjne normy środowiskowe.

Asenizacja, czyli wywóz nieczystości

Asenizacją nazywamy wywozem nieczystości ciekłych z szamb przydomowych, przydomowych oczyszczalni ścieków, z zakładów produkcyjnych czy też z gospodarstw rolnych. Większość firm świadczących tego typu obsługę – najczęściej stałe zlecenia w ramach długoterminowych umów – kooperuje z oczyszczalniami ścieków, do których dane nieczystości są w pełni bezpiecznie transportowane. Warto przy tym wiedzieć, że zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności, a także na transportowanie szamba uzyskują tylko najlepsze firmy. Zanim uzyskają one poświadczone urzędowo uprawnienia, muszą przejść szereg kontroli dotyczących ochrony środowiskowej, czy też sprawności urządzeń technologicznych. To między innymi dlatego takich firm na rynku polskim jest stosunkowo niewiele. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Wywozu nieczystości płynnych Michała Szymury, który w swojej ofercie przewiduje również czyszczenie kanalizacji, czyszczenie mini oczyszczalni, opróżnianie toalet chemicznych, czy konserwację przydomowych systemów oczyszczalni ścieków.

Wykorzystywana technologia

Firmy zajmujące się wywozem nieczystości nie tylko muszą być przygotowane na transport dużych ilości płynów o nieprzyjemnym zapachu, ale również są zobowiązanie do zadbania o najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nieczystości komunalne i technologiczne w płynie zawierają olbrzymie stężenia substancji toksycznych, które mogą być bardzo szkodliwe zarówno dla człowieka, jak i środowiska. To dlatego przedsiębiorstwa asenizacyjne dysponują nowoczesnymi szambiarkami z wężami oraz sprzętem pompującym. Dzisiaj ich nowoczesność pozwala na odbiór płynów w bardzo krótkim czasie nawet o dużej pojemności. Warto wiedzieć również o tym, że sprawność usług w dużej mierze zależy od rodzaju pojazdu. Dzisiaj są to najczęściej samochody ciężarowe z nadwoziem, na którym znajduje się zbiornik asenizacyjny. Ważne jest to, aby był on wyposażony w odpowiednie systemy wspomagania kierowcy takie jak ABS (system zapobiegania blokowania kół), ESP (elektroniczny system stabilizacji jazdy) i ASR (system kontroli trakcji). Dzięki temu bezpieczeństwo transportu jest zachowane na najwyższym poziomie.

Opracowanie:
Rydułtowy, Raciborska 24
tel. 602 491 315
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz