Materiał Partnera

Urządzenia i maszyny hydrauliczne oraz ich konserwacja

Urządzenia i maszyny hydrauliczne oraz ich konserwacja

Maszyną hydrauliczną nazwiemy każde urządzenie, wykorzystujące napęd hydrauliczny do swojego działania. Ten zamknięty obieg, połączony rurkami oraz przewodami, składa się między innymi z silnika, sprzęgła, pompy wyporowej, zbiornika oleju, filtru oleju, zaworów hydraulicznych, elementów wykonawczych oraz układu elektrycznego. Od ich prawidłowej konserwacji oraz naprawy zależy bezpieczeństwo ich użytkowania.

Prawidłowa konserwacja, a także fachowo przeprowadzona naprawa maszyn hydraulicznych przesądza o ich wieloletniej sprawności w eksploatacji, a także bezpieczeństwie pracy. Z uwagi na złożoność konstrukcji hydraulicznych układów napędowych oraz ich sterownia i niejednokrotnie wysokiego ciśnienia w układzie nie powinno się podejmować  prób dokonywania napraw na własną rękę; do takich napraw oraz prawidłowej konserwacji potrzebne są wyspecjalizowane narzędzia i przyrządy diagnostyczno-serwisowe. Na czym polega remont maszyn hydraulicznych i którą firmę wybrać?

Naprawa

Konserwacja urządzeń hydraulicznych składa się z kilku podstawowych czynności. Przede wszystkim należy sprawdzić poziom i stan oleju oraz stan całości konstrukcji i pojedynczych elementów mechanicznych i hydraulicznych. Następnie skontrolować poziom i rodzaj wydawanego przez maszynę hałasu, stan poszczególnych elementów i podzespołów napędowych i sterujących oraz skontrolować ich temperaturę. Nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu temperatury cieczy roboczej, stanu zanieczyszczenia filtra, ciśnienia, a także wizualnej kontroli szczelności układu.

Konserwacja z JD HYDRO

Decydując się na skorzystanie z usług firmy JD HYDRO możemy być pewni, że wszystkie powyższe czynności zostaną wykonane sumiennie i rzetelnie. Bogate doświadczenie oraz doskonała orientacja w potrzebach klientów, a także kompleksowość oferowanych usług sprawiają, że jest to jedna z najczęściej polecanych firm w branży hydrauliki siłowej. Wysokiej klasy sprzęt pozwala na naprawę oraz regenerację poszczególnych części maszyn, a także remonty dźwigników hakowych, wywrotek, platform załadowczych, podnośników koszowych, HDS-ów - żurawi, czy maszyn budowlanych. JD HYDRO w ramach posiadanych uprawnień przygotuje na specjalne życzenie klienta pełną dokumentację, która jest wymagana do dokonania rejestracji UTB ( Urządzenia Transportu Bliskiego ) we właściwym Urzędzie Dozoru Technicznego oraz przeprowadzenia badania.

Osobną gałęzią działalności omawianej firmy jest obróbka metali: toczenie, frezowanie metalu oraz wykonywanie usług regeneracji, obróbki i wytaczania wybitych otworów z użyciem specjalistycznej mobilnej wytaczarki. Usługi takie mogą być wykonane u klienta lub w miejscu postoju uszkodzonej i niesprawnej maszyny. W zakres działalności firmy wchodzi również serwis wind samochodowych oraz maszyn budowlanych. JD HYDRO specjalizuje się również w naprawach oraz regeneracji siłowników hydraulicznych różnego typu. W siedzibie tej renomowanej i sprawdzonej firmy kupimy części i podzespoły do wywrotek, podnośników koszowych, żurawi, platformy załadowczych, hakowców.  Warto zgłosić się do fachowców z firmy JD HYDRO, gdyż właśnie tam naprawimy naszą maszynę hydrauliczną w rozsądnej, atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie.         

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz