Materiał Partnera

Urządzenia dźwignicowe sprawdzające się w budownictwie i przemyśle

Urządzenia dźwignicowe sprawdzające się w budownictwie i przemyśle

Dzięki urządzeniom dźwignicowym w prosty i bezpieczny przede wszystkim sposób możliwe jest transportowanie zarówno rozmaitych ładunków, jak i np. osób. Z tego względu są one powszechnie stosowane w budownictwie, ale także w przemyśle. Do wspomnianej  grupy zalicza się wiele urządzeń umożliwiających dostanie się na określone wysokości – jakie z nich są najczęściej wybierane we wspomnianych branżach?

Wciągarki i dźwigi towarowe

Do najpopularniejszych rozwiązań w zakresie urządzeń dźwignicowych zaliczają się bez wątpienia wciągarki. Są one oferowane przez sprawdzonych producentów w różnych wersjach, spośród których warto wyróżnić m.in. wciągarki linowe. Ich konstrukcja jest wytrzymała i zapewnia jednocześnie prostotę w konserwacji, co pozwala zachować wydłużoną żywotność wciągarki. Należy przy tym pamiętać o wyborze urządzeń dźwignicowych pochodzących od sprawdzonego producenta, takiego jak np. Geda. Dystrybutorem wciągarek i innych urządzeń dźwignicowych tej firmy jest Comach Sp. z o.o. – w ofercie znaleźć można nie tylko modele linowe, ale też tzw. windy dekarskie.

Określane również jako wciągarki pochyłe dają możliwość łatwego dostarczania materiałów na dachy, które wymagają wykończenia. Dachówki czy inne ładunki trafiają dzięki takim windom na określoną wysokość w krótkim czasie. Są konfigurowalne w zakresie prędkości podnoszenia czy długości lin, można je też wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. zawiesia na wiadra. W budownictwie sprawdzają się również dźwigi towarowe. W tym wypadku udźwig – w zależności od wielkości urządzenia dźwignicowego – może wynosić nawet 500 kg. Umożliwia to podnoszenie na wyższe kondygnacje pracowników wraz z materiałami.

Specjalistyczne platformy i nie tylko

W branży budowlanej i w przemyśle stosowane są również urządzenia dźwignicowe w postaci specjalistycznych platform. Oferta sprawdzonych dystrybutorów obejmuje m.in. platformy podwieszane, które sprawdzają się chociażby przy wszelkiego typu pracach elewacyjnych. Do takich czynności, ale w nieco ograniczonym zakresie, nada się również platforma masztowa. Ofertę platform sprawdzających się w budownictwie uzupełniają dźwigi towarowo-osobowe, których udźwig może wynosić nawet 2 tony, umożliwiając podnoszenie ludzi wraz z materiałem.

Jeśli natomiast konstrukcja powinna być zamknięta, warto zdecydować się na windę towarowo-osobową. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które daje możliwość dostania się na wysokość nawet 100 metrów w krótkim czasie. Urządzeń dźwignicowych wykorzystywanych w przemyśle i budownictwie jest zatem sporo. W przypadku ostatniej z branż warto pamiętać także m.in. o rusztowaniach, bez których trudno jest zrealizować większość prac wysokościowych związanych np. z wykończeniem elewacji, ale nie tylko.

Opracowanie:
Gdańsk, Litewska 16
tel. 58 762 25 51
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz