Artykuł sponsorowany

Urządzenia do konfekcjonowana towaru

Urządzenia do konfekcjonowana towaru

Konfekcjonowanie towaru to wszystkie działania mające na celu przygotowanie go do wysyłki. Do procesu tego należy więc etykietowanie, pakowanie, zabezpieczanie oraz wiele innych etapów. Sprawdź, jakie zastosowanie mają urządzenia obkurczające, napinacze i dyspensery. Poznaj maszyny oraz urządzenia, które stosuje się do konfekcjonowania towarów i dowiedz się, jakie pełnią zadania.

Popularne urządzenia pakujące

Do najważniejszych urządzeń, które spotkać można na liniach produkcyjnych zajmujących się profesjonalnym pakowaniem towarów, zaliczyć możemy:

  • urządzenia obkurczające,
  • napinacze,
  • paskowacze,
  • dyspensery do taśmy klejącej,
  • paletyzery,
  • zamykarki klik-klak,
  • wagi,
  • metkownice,
  • wrappery,

oraz różnego typu urządzenia służące do etykietowania produktów. Aby dobrze pełnić swoją rolę, urządzenia te powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, zapewniających im wytrzymałość na dużą eksploatację, a także dobrane do indywidualnych potrzeb klienta.

Czym są urządzenia obkurczające?

Jednym z popularnych materiałów do pakowania jest folia termokurczliwa, za pomocą które możliwe jest szczelne zapakowanie i skuteczna ochrona produktu. Aby przyspieszyć ten proces, stosuje się różnego typu urządzenia obkurczające, takie jak pistolety lub turbopacki. Dzięki używaniu tych produktów towary na paletach ułożone są stabilnie, a folia, którą zostały zabezpieczone, prawidłowo do nich przylega. Działanie to chroni towary przed działaniem czynników atmosferycznych, zabrudzeniami i innymi zagrożeniami, które pojawiają się podczas transportu towarów.

Pakowanie z pomocą taśmy spinającej

Taśma spinająca to jeden z materiałów służących do pakowania, stosowany zazwyczaj do zabezpieczania towarów na paletach. Najczęściej w tym celu stosuje się taśmę polipropylenową lub poliestrową, które spina się za pomocą specjalnych klamer lub spinek. Aby taśma taka stanowiła dobre zabezpieczenie, konieczne jest jej odpowiednie napięcie, dlatego podczas pakowania z jej zastosowaniem korzysta się z urządzeń nazywanych napinaczami. Mogą być one ręczne lub automatyczne – w zależności od potrzeb klienta.

W wielu firmach do pakowania produktów stosuje się także taśmę stalową – nie wymaga ona spinania, jednak w jej przypadku również ważnym czynnikiem jest odpowiednie naciągnięcie. Uzyskuje się je przy zastosowaniu maszyn nazywanych paskowaczami.

Pakowanie folią stretch

Folia stretch to uniwersalny materiał do pakowania. Świetnie sprawdza się zarówno do zabezpieczania żywności, artykułów o nietypowych wymiarach, jak i towarów na paletach. Nic więc dziwnego, że w celu ułatwienia pracy stosuje się różnego typu paletyzery oraz wrappery do pakowania żywności.

Urządzenia te znajdziesz na przykład ofercie firmy Techno PPHU Jan, której doświadczeni pracownicy chętnie doradzą Ci przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Ponadto, aby przyspieszyć i ułatwić sobie proces konfekcjonowania towarów warto zaopatrzyć się także w wagę, metkownicę oraz maszyny ułatwiające zamykanie towarów za pomocą taśmy klejącej, takie jak zamykarki klik-klak oraz dyspensery.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz