Materiał Partnera

Urządzasz kuchnię? Nie zapomnij o dodatkach

Urządzasz kuchnię? Nie zapomnij o dodatkach

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego wszyscy przykładają ogromną wagę do jej aranżacji. Urządzamy to pomieszczenie z dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Wszystko musi być idealnie dopasowane – tak, by kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale również przytulna. Meble kuchenne wybieramy pod względem praktycznym, klimat natomiast zapewniają odpowiednio dobrane dodatki.

Tekstylne dodatki do kuchni – praktyczne i ozdobne

Tekstylia kuchenne to produkty, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Chociaż nie służą do przygotowywania posiłków, stoją na straży czystości i bezpieczeństwa podczas przyrządzania potraw. Gotowanie bez fartucha, który może skutecznie osłonić ubranie przed ubrudzeniem albo zdejmowanie gorącego garnka nieosłoniętą dłonią nie jest dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać, że tekstylia kuchenne pełnią nie tylko funkcje praktyczne. To także wspaniała ozdoba, która sprawia, że kuchnia staje się przytulniejsza.

Jakie tekstylia są niezbędne w kuchni?

Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych tekstylnych dodatków, które są niezbędne w kuchni. Musisz je mieć, jeśli chcesz sobie zapewnić bezpieczne oraz przyjemne gotowanie.

  • Fartuch kuchenny

Jak już zostało wspomniane, jego główną funkcją jest ochrona ubrania przed zabrudzeniami. Pryskający z patelni tłuszcz, rozsypana mąka, wylany ketchup czy koncentrat pomidorowy brudzą odzież, mogąc pozostawić trudne do usunięcia plamy. Fartuch stanowi więc doskonałą barierę ochronną. Ponadto sprawia, że na przyjęciu wśród tłumu gości, łatwo odnaleźć gospodynię domową.

  • Ściereczki i ręczniki

W kuchni nie powinno zabraknąć ściereczek i ręczników, które pozwalają utrzymać pomieszczenie w czystości. Dostępne są ich różne rodzaje, w zależności od przeznaczenia, np. do wycierania blatów, przecierania powierzchni stołu, a także polerowania sztućców, talerzy czy szklanek.

Dobrze, jeśli kuchnię wyposażysz w kilka kompletów ścierek i ręczników – ich nigdy za wiele. Szybko się brudzą, dlatego warto mieć pod ręką wiele sztuk – by zawsze czekały w gotowości. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zabraknie czystej ściereczki.

  • Rękawice kuchenne

Przenoszenie gorącego garnka może skończyć się oparzeniem, dlatego rękawice kuchenne stanowią nieodzowny dodatek. Chociaż na rynku dostępne są tzw. łapki silikonowe, tekstylne rękawice sprawdzą się znacznie lepiej. Warto wiedzieć, że silikon, mimo że nie powinien, nagrzewa się. W efekcie szybko możesz poczuć wysoką temperaturę podczas przenoszenia gorącego garnka. Tekstylna rękawica, szczególnie że wypełniona jest najczęściej flizeliną, znacznie wolniej nabiera ciepła, co stanowi lepsze zabezpieczenie.

Jeśli tekstylia kuchenne, to tylko najlepszej jakości

Wybierając tekstylia kuchenne, nie możesz kierować się wyłącznie modnym wzorem. Istotną rolę odgrywa jakość. Trzeba pamiętać, że w przypadku ściereczek, fartuchów czy rękawic ma to szczególne znaczenie. Tekstylia kuchenne szybko się brudzą, co oznacza konieczność częstego prania. Wykonane z kiepskiej jakości materiałów już po kilku praniach będą nadawały się do wyrzucenia. Dlatego tekstylia warto kupować u sprawdzonych sprzedawców, np. w sklepie Agnes. Igor Kowalczyk. Dzięki temu masz pewność, że ściereczki i ręczniki, fartuchy oraz inne tekstylne dodatki będą służyć Ci przez długi czas.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz