Materiał Partnera

Urządzanie szpiegowskie dostępne na rynku

Urządzanie szpiegowskie dostępne na rynku

Wbrew pozorom za urządzenia szpiegowskie nie uznaje się tylko i wyłącznie różnego rodzaju małych kamer, elektronicznych podsłuchów, czy lokalizatorów. Do tego typu sprzętów zalicza się również kamery samochodowe, które szczególnie przydane są przy weryfikowaniu sprawcy kolizji, czy też dyktafony, mające szerokie zastosowanie, między innymi w dziennikarstwie.

Gdzie można kupić urządzenia szpiegowskie?

Urządzanie szpiegowskie można dzisiaj kupić tylko w wyspecjalizowanych sklepach, oferujących wysokiej jakości nowoczesną technologię Hi-Tech, i różnego rodzaju akcesoria elektroniczne. Przykładem może być firma Henryx.pl, która wyróżnia się swoim sklepem internetowym. To tam można zakupić między innymi mini kamery, kamery samochodowe, dyktafony, a także sprzęty elektroniczne do podsłuchów oraz lokalizatory. W tego typu produkty zaopatrują się zatem często firmy detektywistyczne, osoby chcące wykryć niewiernych małżonków, dziennikarze śledczy, czy też kierowcy samochodowi i właścicieli flot aut transportowych – ciężarowych, czy dostawczych. Warto przy tym jednak pamiętać o tym, aby zawsze przy zakupie sprawdzać funkcjonalność danych urządzeń. Nie każdy elektryczny podsłuch, czy lokalizator, jest w stanie spełnić wysokie oczekiwania. To dlatego istotne jest to, skąd zakupimy tego typu urządzenia. Najlepiej wybierać szeroko wyspecjalizowane firmy w oferowaniu wyrobów elektronicznych i akcesoriów do nich, a także chemii do pielęgnacji sprzętów.

Kamery samochodowe

Pomimo tego, iż kamery samochodowe nie pozwolą nam na zabawę w detektywa, zaliczane są do sprzętów szpiegowskich. Obecnie najczęściej wykorzystuje się je do określania sprawców wypadku, co jest ważne między innymi przy ocenie wartości wypłaconego świadczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe, czy przy sprawach policyjnych oraz sądowych – zwłaszcza tych dotyczących czasowego bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego. Przykładem świetnego urządzenia tego typy są kamery samochodowe o pojemności pamięci 32 GB, a także z możliwością rejestrowania obrazu na karty SD. Warto przy tym wiedzieć, że takie sprzęty wyróżniają się dzisiaj jakością swojego obrazu.

Lokalizatory i podsłuchu elektroniczne

Profesjonalnymi urządzeniami szpiegowskimi, które wykorzystuje się do celów detektywistycznych są lokalizatory, a także podsłuchu elektroniczne. Dobry podsłuch wyróżnia się między innymi takimi parametrami, jak: wbudowanym akumulatorem 3,7V, czasem ciągłego monitorowania: do 100 godzin, czułością -70dB, wzmocnieniem dźwięku nawet do 20000 razy, rejestrowaniem dźwięków przez ściany z pustego żelbetonu, muru, czy szkła, czy możliwością podpicia zewnętrznego rejestratora. Jeśli chodzi zaś o lokalizatory, są one często instalowane w drogich autach i ciężarówkach, a także ciągnikach oraz maszynach budowlanych, dając możliwość zlokalizowanie skradzionego pojazdu!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz