Materiał Partnera

Urządzamy łazienkę. Nowoczesność czy tradycja?

Urządzamy łazienkę. Nowoczesność czy tradycja?

W każdym domu łazienka stanowi miejsce szczególne. Jest to specyficzna przestrzeń, która poza swoim oczywistym przeznaczeniem, jest także miejscem odpoczynku i relaksu. O finalnym odbiorze tego pomieszczenia decydują najmniejsze nawet detale, o czym warto pamiętać. Dylemat związany ze stylem łazienki, w jakim ma być ona zaprojektowana, towarzyszy niemalże każdemu. Z jednej strony kuszą znane i sprawdzone rozwiązania, z drugiej zaś - nowoczesny i przyciągający uwagę charakter pozostałych.

Wybierzmy styl, który do nas przemawia

Zanim jednak zdecydujemy się na rozpoczęcie jakichkolwiek prac, warto określić charakter, w jakim chcemy utrzymać naszą łazienkę. Nie warto więc kierować się wyłącznie aktualną modą, bo ta bardzo szybko się zmienia, a przestrzeń łazienkową urządza się na wiele lat. Najbardziej sprawdzonym doradcą okażą się nasze indywidualne upodobania. Jeżeli dobrze czujemy się we wnętrzach przytulnych, wówczas warto rozważyć stworzenie łazienki w stylu rustykalnym, w którym dominować będą elementy wykonane z drewna - zarówno naturalnego, jak i malowanego.

Natomiast jeśli podobają nam się wnętrza o nieco chłodniejszym charakterze, dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie łazienki w stylu skandynawskim lub też takim, w którym dominować będzie szkło, beton lub metal. Zwolennicy tradycji mogą więc postawić na styl klasyczny, natomiast wielbiciele prostych i nowoczesnych form - na styl minimalistyczny. Istotna jest jedynie konsekwencja podczas doboru wszystkich elementów składających się na wystrój łazienki.

Wygodna inspiracja

W jakich miejscach szukać inspiracji? Wygodnym rozwiązaniem jest przeglądanie ofert sklepów internetowych, takich jak 123.lazienka.pl. Dzięki szerokiemu asortymentowi oraz czytelnym kategoriom, jesteśmy w stanie dobrać najodpowiedniejsze dla nas rozwiązania bez konieczności wychodzenia z domu, co jest bardzo komfortowe. Co równie ważne, produkty zamówione w sklepie internetowym, dostarczane są prosto pod nasze drzwi, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o transport często ciężkich oraz dużych artykułów.

Ważne elementy: płytki i meble

Na odbiór danej łazienki wpływ ma przede wszystkim odpowiedni wybór płytek, a wszystko dlatego, że jest to element, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Do łazienek o niewielkim metrażu, w którym dominować ma styl klasyczny, warto wybrać duże, gładkie płytki, które będą przełamywane różnego rodzaju dekorami stosowanymi na fragmencie lub też całej ścianie. We wnętrzach nowoczesnych dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie ich w płytki z wyraźnym, geometrycznym wzorem lub też w takie, które można ułożyć w wielkoformatowy obraz. Jest to doskonała propozycja szczególnie dla większych pomieszczeń.

Decydując się na zaprojektowanie łazienki klasycznej o naturalnej i ciepłej barwie, nie zapominajmy o doborze płytek do innych elementów, takich jak między innymi meble, czy też drzwi łazienkowe. Oczywiście nie oznacza to, że ściany, czy też podłoga muszą mieć identyczny kolor, co reszta wyposażenia, jednakże cała kompozycja powinna być utrzymana w harmonii.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz