Materiał Partnera

Urlop w Darłowie – co warto zobaczyć?

Urlop w Darłowie – co warto zobaczyć?

Darłowo to nadmorska miejscowość turystyczna, w której granicach mieści się aż 20 km plaż. Jest to miejsce idealne do rodzinnego wypoczynku. W samym mieście i jego okolicach znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, spędzając tam urlop. Podpowiadamy, gdzie się wybrać, aby miło i aktywnie spędzić wolny czas.

Darłowskie plaże

Piękne darłowskie plaże przedzielone są ujściem rzeki Wieprzy. Na wschodzie w niektórych miejscach plaża oddzielona jest od morza kamieniami. Oprócz plażowania i spacerów brzegiem morza, można tam uprawiać liczne sporty. Na plażach znajdują się boiska do gry w piłkę siatkową oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Zachodnia część plaży jest bardziej piaszczysta i dużo większa. Na miejscu można skorzystać z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego.

Urlop w Darłowie to idealny pomysł na rodzinne wakacje. Miejscowość słynie z bogatego mikroklimatu, charakteryzującego się dużą wilgotnością i wysoką zawartością jodu w powietrzu. Planując pobyt w Darłowie warto pomyśleć o zapewnieniu sobie komfortowych noclegów. Godnym polecenia miejscem jest Hotel Irena, oferujący 25 miejsc noclegowych.

Zamek Książąt Pomorskich

W Darłowie znajduje się jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki, pochodzący z XIV wieku. Zamek w czasach swojej świetności pełnił rolę reprezentacyjną i odbywały się w nim zjazdy książąt pomorskich. Dziś mieści się w nim Muzeum, w którym znajdziemy wiele ciekawych wystaw. Największą popularnością cieszy się tzw. salonik bursztynowy, w którym możemy podziwiać wyjątkowe okazy złota Bałtyku w najróżniejszych formach.

Latarnia Morska

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych znajdujących się w Darłowie jest Latarnia Morska, której wieża ma wysokość 22 metrów. Światło latarni jest widoczne z prawie 30 kilometrów. Latarnia wyposażona jest w nowoczesny system ostrzegawczy. Latarnia została wybudowana w XIX wieku, a ostatni większy remont budynku przeprowadzony był w 1927 roku, gdy podwyższono wieżę o dodatkową kondygnację.

Powojenne bunkry

Powojenne bunkry rozmieszczone są na wybrzeżu pomiędzy miejscowościami Darłówko a Bobolin. Większość z nich znajduje się na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej, ale część jest udostępniona zwiedzającym. Bunkry zostały wybudowane przez Niemców, najprawdopodobniej w 1937 r., na dwa lata przed wybuchem II wojny światowej. Możemy tam zobaczyć m.in. stanowiska artyleryjskie. Celem dział przeciwlotniczych była ochrona portu oraz darłowskiej stoczni. Na miejscu znajdują się również bunkry mieszkalne z pomieszczeniami technicznymi, mogące pomieścić ok. 70 osób.

Betonowe bunkry dawniej prawdopodobnie służyły jako tarcze strzelnicze do testowania broni dużego kalibru – dziś możemy zobaczyć na nich liczne ślady po pociskach.

Brama Kamienna

Przebywając w Darłowie, warto również zobaczyć Bramę Kamienną, nazywaną też Bramą Wysoką. Znajduje się ona przy ul Powstańców Warszawskich. Brama ta stanowi pozostałość po dawnych obwarowaniach miejskich, które pełniły nie tylko funkcję ochronną, ale także podnosiły znaczenie polityczne miasta. Brama ta pochodzi z XIV wieku, a obecny wygląd zawdzięcza remontowi przeprowadzonemu w 1732 roku. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz