Artykuł sponsorowany

Uniwersalne zastosowanie rur stalowych

Uniwersalne zastosowanie rur stalowych

Nie myśli się o tym zbyt często, ale ciężko byłoby wyobrazić sobie współczesne życie bez wielu instalacji. Mowa tu przede wszystkim o tych doprowadzających wodę oraz gaz. Konstrukcja tych instalacji oparta jest na systemie połączonych ze sobą stalowych rur. To dzięki nim zarówno woda, jak i gaz mogą być dostarczane nie tylko do poszczególnych domów, ale i całych miast. System złożony jest z elementów długich oraz kształtek. Co ważne jest przy ich wyborze?

Średnica rury

Bardzo ważne w określeniu tego, jaką funkcję ma odgrywać rura stalowa, jest odpowiedni wybór jej średnicy. A wybierać zdecydowanie jest w czym. Średnice zaczynają się tak naprawdę od setnych części milimetra, a kończą na kilku metrach. Te najmniejsze rurki świetnie sprawdzają się w branżach, w których ważna jest precyzja takich jak chemiczna oraz farmaceutyczna. Rury o dużych przekrojach natomiast, doskonale nadają się do odprowadzania wody deszczowej z różnych powierzchni i płaszczyzn. Dla obu przypadków jednak bardzo istotna jest rola wysokiej jakości, którą zapewnić mogą jedynie najlepsi producenci. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Slovrur, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do rur stalowych wykonanych z najlepszych stopów.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu huta jest w stanie produkować stal z dodatkami takich metali jak tytan, molibden, czy glin. Odpowiedzialne są one za nadanie rurom charakterystycznych właściwości takich jak zwiększona elastyczność lub twardość. Zakup rur stalowych bezpośrednio u producenta wiąże się oczywiście z możliwością obsługi kompleksowej. W takiej sytuacji firma odpowiedzialna jest nie tylko za sprzedaż, ale również za transport i rozładunek. Na jakie konkretnie rury warto zwrócić swoją uwagę?

Rury bezszwowe standardowe i precyzyjne

Rury bezszwowe charakteryzują się przede wszystkim ogromną wytrzymałością. W jaki sposób jest to możliwe? Na powierzchni takiej rury nie występują żadne połączenia. Nie ma zatem najsłabszego punktu, który decyduje o trwałości całości. Rury bezszwowe wytwarza się za pomocą techniki walcowania pielgrzymowego. Ich wytrzymałość powoduje, że doskonale nadają się nie tylko jako elementy konstrukcyjne różnego rodzaju instalacji, ale również do wytwarzania ram rowerowych, elementów broni palnej oraz wyrobów dla branży naftowej.

Rury bezszwowe precyzyjne produkowane są w średnicach od 4 do 125 mm i stanowią istotne części składowe samochodów, maszyn hydraulicznych i pneumatycznych oraz  łożysk. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z wyborem odpowiednich rur warto przed ich zakupem przedyskutować sprawę z najlepszymi sprzedawcami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz