Materiał Partnera

Umywalki kamienne, brodziki i wanny – wydatek wart rozważenia?

Umywalki kamienne, brodziki i wanny – wydatek wart rozważenia?
Marmur, trawertyn czy onyks od lat kojarzą się z luksusem, jednak dopiero od niedawna są dostępne na szeroką skalę. Walory kamieni naturalnych dostrzega coraz więcej właścicieli domów, prywatnych apartamentów oraz mieszkań, którzy wykorzystują je w aranżacjach eleganckich salonów, przedpokojów i kuchni. Na dobrodziejstwach kamieni naturalnych opierają się również aranżacje łazienkowe. Nie chodzi tu wyłącznie o klasyczne płytki, obecne na podłogach i ścianach. Dobry jakościowo kamień może być wykorzystany przy tworzeniu elementów armatury – kamiennych umywalek, wanien, jak również brodzików.

Niezwykłość z natury

Armatura z kamienia naturalnego to grupa wyrobów, wyróżniająca się ze względu na swoją niepowtarzalność. Kamień stanowi unikatowe dzieło natury, toteż nie znajdziemy w sprzedaży dwóch takich samych umywalek czy wanien. Co więcej, kamień naturalny jest jednym z najtrwalszych surowców w przyrodzie. Wskutek tego umywalki, brodziki i wanny mogą cieszyć się nienagannym wyglądem i stanowić ozdobę wnętrz na lata.

Estetyka wielu oblicz

Kamień naturalny wyróżnia się estetyką. Możemy go łączyć na wiele sposobów, mieszając kolory i odcienie (np. Tundra, Mink, Classic, Persian Red, Glacier White, Honey Onyc, White Onyx). Do wyboru mamy realizacje utrzymane w klasycznych barwach bieli i czerni, czerwieni, szarości i inne. To samo tyczy się form wykonania. Przykładowe umywalki nablatowe są dostępne w ciekawych kształtach koła i owalu (np. kolekcja Ovale z oferty firmy Metamar), jak i na planie kwadratów czy też prostokątów. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku wanien i brodzików drążonych z płyt o różnych kształtach, głębokości i spadkach.

Ciepłe przyjęcie

Ogromnym atutem armatury z kamienia naturalnego jest komfort jej użytkowania. Wbrew obiegowym opiniom, kamienne wanny wcale nie są zimne. O wszystkim decydują prawa fizyki. Kamień wstawiony do wnętrza przejmuje temperaturę w nim panującą. W rezultacie, nalana do wanny woda nie ochładza się tak szybko, jak w przypadku wanien z konglomeratu czy ceramiki, a użytkownik może dłużej cieszyć się kąpielą w bardzo przyjemnych warunkach.

Kwestia wielkiej wagi

Kupując wanny lub umywalki z kamienia naturalnego należy zdawać sobie sprawę z ich masywności i wagi. W przeciwieństwie do ceramiki, armatura kamienna nie jest w środku pusta, a jej waga nierzadko przekracza 1000 kg. Z tego względu, wanny i duże brodziki z kamienia naturalnego sprawdzają się na parterach i we wnętrzach ze wzmacnianymi stropami. W przypadku umywalek dowolność jest większa.

Przepis na długowieczność

Umywalki, wanny i brodziki z kamienia użytkuje się w taki sam sposób, jak ceramiczną czy szklaną armaturę łazienkową. Należy też dbać o konserwację i czyszczenie wyrobów z kamienia. W pierwszym celu stosuje się specjalne impregnaty, a w tym drugim preparaty do czyszczenia kamienia lub delikatne płyny. Zadbana armatura z kamienia naturalnego może służyć domownikom z powodzeniem przez dziesiątki lat, stanowiąc przedmiot udanej inwestycji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz