Artykuł sponsorowany

Układy smarowania centralnego i smarownice ręczne

Układy smarowania centralnego i smarownice ręczne

Nowoczesne układy smarowania to systemy, które są niezbędne do utrzymania prawidłowego trybu pracy np. w maszynach rolniczych i maszynach poligraficznych. Dzięki nim urządzenia są sprawne, trwałe i mniej kosztowne w utrzymaniu, gdyż nie wymagają napraw. Smarownica ręczna przyda się w każdym warsztacie.

Układy smarowania

Znajdują zastosowanie w:

  • pojazdach ciężkich oraz użytkowych, przeznaczonych do szczególnych funkcji i narażonych na codzienną, intensywną eksploatację;
  • konstrukcjach służącym pozyskiwaniu energii odnawialnej;
  • urządzeniach składowych linii technologicznych przystosowanych do produkcji żywności (etap wytwarzania, napełniania i pakowania);
  • w  różnych kompleksowych liniach produkcyjnych oraz różnego typu łańcuchach.

Dobrej jakości układy zapewnią smarowanie podzespołów na zadowalającym poziomie, co chroni maszyny przed powstawaniem niebezpiecznych zatarć, które najczęściej prowadzą do poważnych usterek albo większych awarii, co wiąże się z przymusowym przestojem w pracy. Dzięki  zastosowaniu znakomitych, nowatorskich technologicznie rozwiązań, w maszynach i silnikach następuje obniżenie zużycia ich elementów składowych, nie rozwija się korozja i zniwelowany jest szkodliwy wpływ zanieczyszczeń. W ten sposób poprawia się trwałość eksploatacyjna zarówno całych maszyn, jak i ich poszczególnych modułów. Takie znakomite układy smarowania gwarantują również maksymalnie efektywne wykorzystanie środków smarnych.

Smarownice ręczne

Jeśli wykonujesz samodzielne prace montażowe lub warsztatowe, bardzo przyda Ci się mała, ale niezwykle użyteczna smarownica ręczna. Takie urządzenie znakomicie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie każdego dnia reperuje się mechanizmy potrzebujące regularnego stosowania środka poślizgowego.

Mobilna smarownica ręczna dysponuje systemami dźwigowymi umożliwiającymi bezproblemową aplikację mazidła bez przeciekania. W zestawie znajdziesz rurki, kalamitki, a także końcówki trójszczękowe. Dany pojemnik może zostać wyposażony w głowicę aluminiową, gumowe nakładki oraz odpowietrzniki, które umożliwiają bezproblemową aplikację środka poślizgowego.
Często spotykana pojemność smarownicy ręcznej to 400 cm3 oraz 16 dm3. W mniejszej smarownicy załadunek mazidła następuje przez zawór, zassanie lub specjalny kartridż. Użyto tu giętkich przewodów wysokociśnieniowych. Ich maksymalna wydajność to 1,35 grama. Większe posiadają sztywne przewody oraz trzy sposoby ustawienia dźwigni, ich wydajność oblicza się na 10 gram.

Przedsiębiorstwo Gacol. Centralne smarowanie to znany dystrybutor, działający w branży przemysłowej, dostarczający Klientom rozwiązania stworzone przez  doświadczonych specjalistów. Firma oferuje systemy centralnego smarowania olejami oraz stałymi środkami smarnymi klasy NLGI 000 do 3. Wybierz znakomite artykuły z szerokiej oferty Gacol, będziesz zadowolony!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz