Materiał Partnera

Uczą i bawią – najlepsze zabawki dla maluchów

Uczą i bawią – najlepsze zabawki dla maluchów

Dzieci kochają zabawki. Z ulubionym misiem, lalką czy zestawem klocków potrafią się nie rozstawać przez lata. Prezent w postaci zabawki ucieszy każdego malucha. Pamiętajmy jednak, aby wybierać mądrze – najlepiej kupujmy zabawki, które rozwiną kreatywność dziecka i pozwolą mu zdobyć nowe umiejętności. Dziś kilka słów o zabawkach edukacyjnych.

Zabawa rozwija

Nie wszyscy dorośli rozumieją, jak duże znaczenie dla rozwoju dziecka ma zabawa. To właśnie w ten sposób dziecko uczy się i poznaje świat. To sposób na danie ujścia wyobraźni i energii. Bawiąc się w grupie, maluchy poznają zasady nawiązywania relacji i zdobywają pierwszych kolegów. Takie więzi potrafią przetrwać całe życie. Bardzo ważne jest, żeby zabawki były dostosowane do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Dla malucha zabawką może być tak naprawdę wszystko, ale rolą rodziców jest dobieranie ich w taki sposób, by jak najlepiej pobudzały umysł i uczyły nowych rzeczy. Pamiętajmy jednak, żeby nie odbierać maluchom frajdy – nauka nie może wziąć góry nad beztroską rozrywką.

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne mają wiele różnych funkcji – jedne pozwalają lepiej poznać świat, inne usprawniają ruchy dziecka. Są też takie, które pomagają w aktywizacji dziecka, inspirują je i ułatwiają jego wychowanie. Do wyboru mamy zabawki manualne – to na przykład kredki, farby, plastelina i wiele innych dostępnych w sklepach produktów, które pozwalają nie tylko poprawić sprawność manualną i koordynację u dzieci, ale także wyrazić ich uczucia i pragnienia. Sposobem na wyrażenie uczuć są też zabawki muzyczne – pomagają zapanować nad emocjami i poprawiają muzykalność. Klocki, narzędzia i puzzle uczą logicznego myślenia, kostiumy rozwijają wyobraźnię, a lalki i misie rozwijają wrażliwość. Gry towarzyskie sprawiają, że maluch staje się bardziej cierpliwy, a zajęcia sportowe poprawiają jego sprawność ruchową.

Bez przesady

Na rynku jest mnóstwo fantastycznych, świetnie przemyślanych zabawek dla maluchów – ciekawe propozycje znajdziemy nawet dla niemowląt. Pamiętajmy jednak, by nie dać się ponieść i nie wykupować od razu całego sklepu – obserwujmy dziecko, śledźmy jego rozwój i dbajmy o to, by zabawki odpowiadały jego aktualnym potrzebom. Zamiast kupować dużo, kupujmy dobrze. Wiele bardzo ciekawych zabawek, doskonale wspomagających rozwój dziecka, oferuje firma Sylpol Sławomir Kowalski – na jej stronie internetowej znajdziemy dziesiątki zabawek idealnych na podarunek dla malucha w każdym wieku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz