Materiał Partnera

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Nie każdy wie, że dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy pozwala na korzystanie z tak zwanych ubezpieczeń zwierząt domowych. Jest to coraz bardziej powszechna praktyka, co ma związek między innymi z drogim leczeniem pupili takich jak psy czy koty. Istotne jest również to, że wiele gatunków zwierząt zalicza się do bardzo rzadkich, co powoduje, że ich cena jest bardzo wysoka – np. niektóre rasy kotów kosztują ponad 8 tysięcy złotych!

Jakie zwierzęta warto ubezpieczać?

Kiedyś ubezpieczenia zwierząt domowych dotyczyły tylko i wyłącznie psów oraz kotów wystawowych, które brały udział w różnych konkursach na najpiękniejszy wygląd. Dzisiaj nie tylko hodowcy rasowych zwierzaków zabezpieczają się finansowo. Najczęściej ubezpieczenia zwierząt domowych dotyczą wszystkich ras psów i kotów, królików, szynszyli, papug, a także pupili egzotycznych: hodowlanych surykatek, szopów praczy, czy też lisów pustynnych. Warto przy tym wiedzieć, że świadczenia w ramach umów podpisanych z towarzystwami ubezpieczeniowymi mogą obejmować zarówno pogarszający się stan zwierzęcia – pokrycie kosztów leczenia i operacji – jego śmierć, czy też uprowadzenie.  

Gdzie ubezpieczać zwierzęta domowe?

Niestety nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe zajmuje się ubezpieczaniem zwierząt domowych. Większość z nich prowadzi usługi związane z ubezpieczeniami na życie, ubezpieczeniami majątkowymi, ubezpieczeniami chorobowymi i zdrowotnymi, czy też ubezpieczeniami turystycznymi i grupowymi. Jeśli zatem zależy nam na podpisaniu umowy o bardzo korzystnych warunkach wypłacania świadczeń przy niskich kosztach składek miesięcznych, warto skorzystać z pomocy doświadczonych pośredników ubezpieczeniowych. Jednym z najlepszych z nich jest Michał Pietraszkiewicz z multiagencji  Protect Ubezpieczenia, który ubezpieczenie zwierząt domowych proponuje między innymi od takich towarzystw jak PZU, Warta, Generali, czy Allianz.

Ubezpieczenia zwierząt domowych – w jakiej formie?

Bardzo często ubezpieczenia zwierząt domowych są częścią umów ubezpieczeniowych od nieszczęśliwych wypadków (NNW) lub też ubezpieczeń mieszkań – home assistance. Warto jednak wiedzieć, że warunki takich świadczeń często mogą być niesatysfakcjonujące, ponieważ mogą nie obejmować np. zabiegów rehabilitacyjnych, dentystycznych czy też przewiezienia zwierzęcia do specjalistycznych klinik w innych regionach kraju, czy Europy. Warto zatem zawsze podejmować współpracę z agencjami ubezpieczeniowymi, które specjalizują się w wyszukiwaniu dla klientów najlepszych rozwiązań. To one zadbają również o prawidłowy proces zawarcia umowy, a także w razie konieczności będą służyły pomocą przy egzekwowaniu świadczeń wynikających z postanowień zawartych na piśmie z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz