Materiał Partnera

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy z niego korzystać? Wybierając najlepsze rozwiązania

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy z niego korzystać? Wybierając najlepsze rozwiązania

Wielu z nas wykupując wycieczki w biurach podróży, czy wyjeżdżając za granicę tylko na weekend, rezygnuje z podejmowania dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Niestety jest to bardzo niekorzystne dla nas działanie zwłaszcza, że składki takiego rozwiązania są niewielkie, umowy często bardzo elastyczne i krótkoterminowe, a zakres ochrony niesamowicie szeroki.

Kiedy korzystać z ubezpieczenia turystycznego?

Z ubezpieczenia turystycznego można korzystać w różnych sytuacjach: wycieczki krajowe i zagraniczne, pielgrzymki, kolonie, a nawet wyjazdy integracyjne, kilkudniowa nieobecność w miejscu zamieszkania (np. wyjazd na ślub), czy delegacje oraz jednodniowe zwiedzanie jakiegoś miasta. Każde opuszczenie miasta/regionu, w którym mieszkamy, może być przy dobrze skonstruowanej umowie, zaliczane do warunków ubezpieczenia turystycznego. Często jednak opłacalne jest wskazanie: planowanego kraju zwiedzania, celu wyjazdu, a także dokładnego czasu naszych wakacji.

Jak rozpoznać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Dobra ubezpieczenie turystyczne to takie, które pozwala uzyskać jedną polisę podróżną na wiele ryzyk, również dla wielu osób. Często wysokości składki nie powinna przekraczać kilku złotych na dzień, a zakres ochrony powinien obejmować wskazany obszar, lub nawet każdy zakątek świata. Warto przy tym szczególną uwagę zwracać na sumy ubezpieczeń za granicą. Cechami dobrej polisy turystyczne mogą być także: brak udziału kosztów własnych przy ewentualnym leczeniu; ubezpieczenie bagażu podręcznego, głównego, a nawet portfela podróżnego; pakiet NNW Sport; dla grup powyżej 10 osób oraz dla osób poniżej 25 roku życia zniżka składki np. w zakresie 10%; ochrona sprzętu elektronicznego (telefon komórkowy, aparat, kamera, laptop); niezawodne assistance medyczne 24/7 w każdym miejscu na świecie (możliwość wyboru prywatnych konsultacji lekarskich).

Dlaczego pomoc doradcy jest taka ważna?

Każdą polisę na życie, a także ubezpieczenie komunikacyjne, powinniśmy dobierać wraz z dobrym doradcą ubezpieczeniowym – polecani w regionie Warszawy, Radomie i Siedlec, są: Kamil Borkowski i Sylwester Kupisz z multiagencji DOBRE UBEZPIECZENIE. Podobnie jest również w przypadku ubezpieczeń turystycznych. Dlaczego? Głównie dlatego, że często dotyczą one wyjazdów zagranicznych, w tym podróży lotniczych, a to wiąże się z wieloma czynnikami, których po prostu możemy nie znać. Dobry doradca będzie zatem wiedział, jak szerokie ubezpieczenie powinniśmy wziąć podróżując w polskie góry, do Afryki, czy też np. na wycieczkę do Rzymu. Podpisywanie pierwszej lepszej umowy ubezpieczenia turystycznego, może być dla nas niekorzystne. Wystarczy, że w zapisie warunków, nie będzie uwzględnionej ochrony sprzętu elektronicznego, aby w przypadku jego zaginięcia, skutecznie odebrać nam radość z wypoczynku i możliwość odzyskania pieniędzy… 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz