Materiał Partnera

Ubezpieczenie samochodu – o czym warto wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu – o czym warto wiedzieć?

Żaden  kierowca nie lubi ubezpieczać swojego samochodu. Wiąże się to z wydatkiem, który potrafi w znacznym stopniu zatrząść rodzinnym budżetem. Poza obowiązkowym ubezpieczaniem OC istnieje jeszcze szereg innych możliwości, które zabezpieczają zarówno kierowcę, jak i sam pojazd. Ceny ubezpieczeń są absolutnie różne. Aby nie przepłacić, warto skorzystać z usług doświadczonych agencji.

Z czego wynika cena ubezpieczenia?

Dlaczego cena ubezpieczenia tego samego pojazdu jest różna dla poszczególnych kierowców? Aby to zrozumieć, trzeba zagłębić się w mechanizm funkcjonowania agencji ubezpieczeniowych. Do obliczenia składki biorą one pod uwagę szereg różnych czynników. Pierwszym jest wiek kierowcy i wynikające z tego doświadczenie w kierowaniu samochodem. Im jest ono mniejsze, tym większe jest prawdopodobieństwo, że kierowca może stać się sprawcą stłuczki lub wypadku. Drugim czynnikiem jest sam samochód, a w zasadzie pojemność skokowa silnika. Mocne jednostki napędowe często wiążą się z zamiłowaniem kierowcy do szybkiego stylu jazdy. Również zwiększa to ryzyko spowodowania kolizji. Trzeci czynnik stanowi stan cywilny kierującego. Więcej płacą kawalerowie niż ojcowie rodzin. Jak w każdej branży, również w tej ubezpieczeniowej, jest bardzo silna konkurencja. Niektóre z firm każą płacić sobie więcej za poszczególne czynniki, inne zaś mniej.

Aby mieć pewność, że wykupione ubezpieczenie nie będzie tym najdroższym, warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji. Z pewnością należy do nich firma Twoje Ubezpieczenia, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat pomaga klientom w wyborze najkorzystniejszego ubezpieczenia samochodu. Klienci mogą tu liczyć na bezpłatne porady oraz niezwykle rzetelne doradztwo. Pojawia się również wiele pytań na temat ubezpieczeń dodatkowych. Co jednak wchodzi w ich zakres?

Ubezpieczenie AC, NNW, Assistance

Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, jeżeli chodzi o pojazdy, jest ubezpieczenie OC. Niemniej jednak chroni ono uczestnika wypadku tylko w momencie, gdy nie jest on jego sprawcą. Róże są sytuacje na drodze i nie zawsze spowodowanie kolizji wynika z błędu kierującego. Stłuczka może być przyczyną np. pękniętej opony i utraty kontroli nad pojazdem. Niemniej jednak, aby nie martwić się zbytnio, co się stanie w takie sytuacji, warto wykupić przede wszystkim ubezpieczenie AC, które chroni finansowo kierowcą zarówno wtedy, kiedy jest sprawcą wypadku, jak i kiedy jest jego ofiarą.

Najważniejszą jednak funkcją ubezpieczenia AC jest to, że finansowo chroni właściciela przed kradzieżą samochodu.  Ciekawie prezentuje się również oferta ubezpieczeń typu Assistance, dzięki której można ubezpieczyć szyby przed stłuczeniem oraz opony. W razie awarii któregoś z tych podzespołów można liczyć na szybką i fachową pomoc.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz