Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie OC, AC, Assistance – jakie ubezpieczenia powinien posiadać kierowca?

Ubezpieczenie OC, AC, Assistance – jakie ubezpieczenia powinien posiadać kierowca?

Każdy kierowca poruszający się po polskich drogach musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Nie jest to jednak jedyny rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego dostępnego w ramach oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Kierowcy mogą dodatkowo wykupić ubezpieczenia AC (autocasco) Assistance, a także ubezpieczenie NNW. W tym artykule znajdą Państwo podstawowe informacje dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC)

Obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi posiadać każdy pojazd poruszający się drogami w Polsce, jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Ubezpieczenie to chroni nas przed poniesieniem kosztów finansowych w razie spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Jeśli kierowca spowoduje stłuczkę, to wszystkie roszczenia finansowe poszkodowanego pokryje ubezpieczyciel. Na rynku znajdziemy bardzo dużo towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczanie OC. Aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązania, należy skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Pozwoli to ubezpieczyć samochód na najlepszych warunkach za najniższą możliwą cenę. Szukając dobrego doradcy ubezpieczeniowego, warto zainteresować się usługami świadczonymi przez takie firmy jak Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Grzegorz Snela, których pracownicy nie tylko pomogą wybrać najkorzystniejsze rozwiązania, ale załatwią również wszelkie formalności za klienta.

AC, czyli autocasco

Bardzo przydatnym ubezpieczeniem, które nie jest obowiązkowe, jest autocasco (AC). Dzięki wykupieniu ubezpieczenia AC, koszty naprawy uszkodzeń samochodu spowodowanych działaniem osób trzecich czy pogody zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Ubezpieczenie AC jest również ubezpieczeniem od kradzieży pojazdu lub jego części, co jest szczególnie przydatne w przypadku rzadkich samochodów czy motocykli. Decydując się na zakup autocasco warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, który pomoże nie tylko wybrać najatrakcyjniejszą ofertę pod względem finansowym, ale także doradzi w kwestiach dotyczących zakresu ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty ubezpieczenia autocasco takie jak np. mini AC.

Assistance oraz ubezpieczenie NNW

Wykupienie ubezpieczenia Assistance pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z nagłą awarią samochodu. Assistance komunikacyjne zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom  w czasie podróży w sprawach związanych z pomocą techniczną i medyczną. Dotyczy to holowania pojazdu do warsztatu, dostarczenia paliwa czy umożliwienia kontynuacji lub powrotu, a także transportu do szpitala. Dodatkowo ubezpieczyciel zobowiązany jest do zapewniania noclegu w hotelu lub udostepnienia samochodu zastępczego w razie potrzeby. Oddzielnym ubezpieczeniem jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli w wyniku wypadku kierowca lub któryś z pasażerów dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i rehabilitacji poszkodowanych osób.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz