Materiał Partnera

Ubezpieczenie na życie – jakie mamy opcje?

Ubezpieczenie na życie – jakie mamy opcje?

Zadaniem ubezpieczenia jest przede wszystkim ochrona naszego zdrowia i mienia. Dlatego też  wybór może okazać się nie lada wyzwaniem. Jest to przecież bardzo ważna decyzja, od której może zależeć wygląd naszego życia po niespodziewanym zdarzeniu lub wypadku. Jeśli stoimy przed wyborem jakiegokolwiek ubezpieczenia zdrowotnego, warto zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Ubezpieczenia grupowe

Gdzie możemy zetknąć się z ubezpieczeniami grupowymi? Najczęściej w szkołach, biurach, bankach, lub też w biurach podróży. Mogą być pracownicze lub też dla grup nieformalnych. Dotyczą one przede wszystkim wypłaty świadczeń w przypadku nieszczęśliwego wypadku, wystąpienia naturalnego zgonu, lub też trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zakres ten może być poszerzony dodatkowo o, na przykład, leczenie szpitale, leczenie ciężkiej choroby, gwarancję świadczeń w przypadku narodzin dziecka lub innych szczęśliwych zdarzeń. Natomiast szukając ubezpieczeń pracowniczych, często spotkamy się z dodatkami w postaci pakietów medycznych, kart aptecznych, czy tzw. asystenta (czyli domowej opieki pielęgniarki, dostarczania leków, wizyt rehabilitanta, transportu medycznego itd.).

Ubezpieczenia indywidualne ochronne

Ubezpieczenie ochronne jest to ubezpieczenie na życie, które daje gwarancję ochrony finansowej naszych bliskich w przypadku śmierci. Jeśli doszłoby do tego nieszczęśliwego zdarzenia, wówczas wskazane w umowie osoby otrzymują świadczenie. Dzięki temu najbliższa rodzina nie będzie musiała martwić się o pokrycie najpilniejszych wydatków.

Ubezpieczenia indywidualne z gwarancją zwrotu kapitału

Również stanowi rodzaj ubezpieczenia na życie, jednak te z gwarancją zwrotu kapitału umożliwia odzyskanie części lub też nawet całości wpłaconych składek. Warunek jest prosty, podczas okresu objętego ochroną ubezpieczeniową nie może przytrafić nam się żadne nieszczęśliwe zdarzenie. Kwota uzależniona jest od tego na jak długo wykupiliśmy polisę.

Ubezpieczenia zdrowotne

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z ubezpieczenia oferowanego przez nasze państwo, warto jest zainteresować się prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym oferowanym przez wiele ubezpieczycieli. Przy wyborze agencji ubezpieczeniowej kierujmy się przede wszystkim doświadczeniem. Jeśli agencja utrzymuje się na rynku ubezpieczeń wiele lat, jak na przykład Ubezpieczenia na życie Krupskiego Marka funkcjonująca w województwie lubelskim od roku 1998, istnieje małe prawdopodobieństwo na to, że zostaniemy oszukani. Dowiedzmy się też, czy w ramach ubezpieczenia nie mamy limitów na podstawowe usługi jak na  przykład konsultacje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje lekarzy specjalistów, badania laboratoryjne. Ponadto szczególną uwagę należy zwrócić na swoje rzeczywiste potrzeby. Polisy są często układane pod kątem niektórych chorób, jak na przykład nowotworu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz