Materiał Partnera

Ubezpieczenie na życie – jakie mamy opcje?

Ubezpieczenie na życie – jakie mamy opcje?

Zadaniem ubezpieczenia jest przede wszystkim ochrona naszego zdrowia i mienia. Dlatego też wielu osobom wybór ubezpieczenia nie przychodzi tak łatwo. Trzeba jednak przyznać, że stanowi to bardzo ważną decyzję, od której może zależeć wygląd naszego życia po niespodziewanym zdarzeniu lub wypadku. Jeśli stoisz przed wyborem jakiegokolwiek ubezpieczenia zdrowotnymi, warto się zapoznać z dostępnymi opcjami.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Przedmiotem tego ubezpieczenia jest życie ubezpieczonego. W razie jego śmierci wypłacana jest określona w umowie kwota, oraz obowiązek płacenia składek zostaje zniesiony. Ubezpieczenie takie może być na czas nieokreślony lub też na konkretny okres, na przykład obowiązujące od 25 do 55 roku życia.

Ubezpieczenie na życie z karencją

Często agenci ubezpieczeniowi oferują nam ubezpieczenie na życie z karencją lub bez karencji. Co to znaczy? Karencja jest, najprościej rzecz ujmując, czasem, w którym nasza firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nam odszkodowania w razie zdarzenia objętego umową, mimo iż opłacamy składki. Nie dotyczy też wszystkich zawartych w umowie punktów, na przykład śmierci (nie wliczając w to samobójstwa) ale wylew lub zawał jak najbardziej. Istnienie karencji jest tłumaczone eliminacją oszustów. Dlatego też zanim podpiszemy umowę, musimy wypełnić ankietę dotyczącą między innymi stanu naszego zdrowia. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, zaleca się wnikliwe przeanalizowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia pod kątem karencji.

Ubezpieczenie na życie bez karencji

Karencja jednak nie jest obowiązkowym elementem umów, choć nie często zakłady ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia na życie bez tego niekorzystnego dla nas elementu. Jednak jest to możliwe, jak na przykład w Ubezpieczeniach na życie Marka Krupińskiego. Często też można skrócić karencję, wiąże się to oczywiście z wyższymi składkami, które po przeliczeniu stają się dla nas niekorzystne.

Ubezpieczenie dla rodziny

W licznych firmach ubezpieczeniowych oferowane są nam ubezpieczenia dla całej rodziny, lecz co to tak naprawdę oznacza? Zanim zdecydujesz się na taką polisę ubezpieczeniową, musisz dowiedzieć się czym dla firmy ubezpieczeniowej jest „cała rodzina”. Przez wielu agentów ubezpieczeniowych składa się ona z małżonków lub partnerów, dzieci, dziadków oraz teściów. Zakup takiej polisy dla wielu  zazwyczaj okazuje się bardziej opłacalny, niż na przykład oddzielne ubezpieczenie dziecka, małżonka itd. Należy zwrócić szczególną uwagę na zakres ochrony, dzięki któremu zapewnione nam zostanie realne wsparcie finansowe. Warto o tym pamiętać, gdyż podstawowa wersja polisy rodzinnej obejmuje zazwyczaj wypłatę odszkodowania tylko w wypadku śmierci któregoś z członków rodziny.

Opracowanie:
Lublin
tel. 509 708 365
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz