Materiał Partnera

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Niestety naukowe badania dowodzą, że zachorowalność na nowotwory złośliwe wzrasta. Nie wzrasta jednak drastycznie świadomość dotycząca konieczność wykonywania badań profilaktycznych. Szybkie wykrycie guza, który nie dał jeszcze przerzutów do węzłów chłonnych i organów dalekich, to niemalże 100% szansa na wyleczenie. Tak jest między innymi przy raku piersi, który przestał być bezpośrednim zagrożeniem życia w wielu przypadkach, ale który wymaga jednak wielokrotnie podjęcia radykalnych kroków, w tym przeprowadzenia mastektomii. Dzisiaj zatem tysiące Polaków decyduje się na ubezpieczenie swojej rodziny na wypadek nowotworu.

Dla kogo kierowane jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu dedykowane jest każdemu, niezależnie od płci, czy grupy wiekowej. Szczególnie zainteresowani powinni nimi być osoby, zaliczane do grupy podwyższonego ryzyka. Mowa o sytuacjach, w których, w naszych rodzinach występowały już nowotwory, lub kiedy testy genetyczne wykazują mutację genów – np. BRCA1 i BRCA2. Ubezpieczenie powinny też wykupować osoby, które wygrały już walkę z rakiem, ale ich rokowania wskazują na duże prawdopodobieństwo nawrotu choroby. Często kobiety ze zwapnieniami piersi, czy łagodnymi zmianami sutków, powinny pomyśleć o dodatkowej ochronie swoich finansów. Niestety, ale pojawianie się nierakowych guzów, może być symptomem skłonności organizmu do mutowania komórek. To zaś w przyszłości może, ale nie musi oznaczać wystąpienie nowotworu złośliwego nieinwazyjnego lub inwazyjnego.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na wypadek wystąpienia nowotworu obejmuje wszystkie kwestie finansowe związane z leczeniem. W Polsce można wyróżnić wysoki poziom medycyny onkologicznej, która cechuje się między innymi oferowaniem tzw. onkopakietu i szybkiej terapii onkologicznej. Dowodem na to jest działanie Centrum Onkologicznego w Bydgoszczy, uważanego za jeden z najlepszych ośrodków w Europie. Nie oznacza to jednak tego, że pieniądze przy leczeniu są nieistotne. Wielokrotnie potrzebne są one na drogie suplementy i zioła, na rekonstrukcje piersi, na dodatkowe prywatne konsultacje z onkologiem, czy na wykonywanie profilaktycznych badań wszystkich organów ciała, również metodą PET, czy rezonansu magnetycznego. Również środki finansowe potrzebne są do dojazdu do szpitali. W skrajnych przypadkach – na szczęście w coraz mniejszej liczbie – pomoc ubezpieczyciel niesie również rodzinie zmarłego na nowotwór.

Od jakiego ubezpieczyciela wziąć ubezpieczenie na wypadek nowotworu?

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu oferują wszystkie największe towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce. Przede wszystkim jednak należy skupiać się nie na wyborze katalogowych rozwiązań, ale na zaprojektowaniu swojej polisy według potrzeb i możliwość. To wtedy należy podjąć współpracę z agentami z Centrum Ubezpieczeń Doroty Lis, którzy dokładnie rozpatrzą Twoją sprawę i podejmą z ubezpieczycielem negocjacje. Pamiętać przy tym należy, że nieraz lepiej postawić nie na osobne ubezpieczenie na wypadek nowotworu, ale na całkowitą polisę na życie, z rozszerzeniem dodatkowym o ochronę w razie wystąpienia jakichś schorzeń!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz