Materiał Partnera

Ubezpieczenie na czas podróży – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie na czas podróży – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie na czas podróży, zwane też turystycznym, często jest przez osoby wyjeżdżające traktowane po macoszemu. To duży błąd, który może sporo kosztować. Mylne jest bowiem przekonanie, że ubezpieczenie opłaca się kupić wyłącznie, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że na wakacjach może przydarzyć się wypadek. Ta forma ubezpieczenia jest przeznaczona dla wszystkich podróżników – bez względu, czy jadą poopalać się na plaży, czy uprawiać sporty ekstremalne.

Wakacje bez obaw

Wakacyjne urlopy to czas pełen zabawy, radości, pysznego jedzenia i przyjemnie grzejącego słońca. Nikomu nie chce kojarzyć się z wypadkami, chorobą, opóźnieniami w transporcie czy zagubionym bagażem. Jednak niezależnie, czy podczas podróży będziemy uprawiać sporty ekstremalne, wyjeżdżać w niebezpieczne regiony świata, czy spędzać czas w pięciogwiazdkowym hotelu, ubezpieczenie podróżne powinniśmy wykupić obowiązkowo. Hotele czy linie lotnicze oferują nam pakiety z ubezpieczeniami turystycznymi. Jednak dużo korzystniej będzie je kupić w firmie ubezpieczeniowej, takiej jak ta należąca do Doroty Pawlikowskiej z Warszawy. Dzięki zakupie polisy u pośrednika zaoszczędzimy czas, pieniądze i nie musimy obawiać się kruczków prawnych.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń podróżnych, często łączonych w jedną polisę. Jednym z nich jest zapewnienie transportu medycznego do Polski. Pokrywa przejazd karetką albo helikopterem medycznym, czy powiększone koszty biletu dla osób leżących czy potrzebujących podwójnego miejsca w tradycyjnych liniach lotniczych. Z kolei ubezpieczenie kosztów leczenia to wsparcie w przypadku choroby za granicą. O ile każdy płatnik ZUS posiada prawo do refundacji części kosztów leczenia w placówkach publicznych na terenie państw Unii Europejskiej i EFTY, o tyle ubezpieczenie medyczne dla podróżujących to także zwrot kosztów leczenia prywatnego we wszystkich państwach na świecie.

Ubezpieczyć można też bagaż – przed kradzieżą, uszkodzeniem w transporcie czy włamaniem do bazy noclegowej. Często w polisach pojawia się też zapis o objęciu ochroną także mienia zakupionego już na miejscu.

Turyści mogą zakupić też podróżną wersję OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Pokrywa ona wszystkie szkody, zniszczenia, uszczerbek na zdrowiu, który spowoduje podróżujący. Ważne jest też zwrócenie uwagi na opcję assistance. Jest to nieocenione wsparcie za granicą. Ubezpieczyciel wyszukuje dla podróżującego placówki medyczne, tłumaczy, pomaga w razie awarii samochodu, problemów w hotelu, ale też w sprawach związanych ze złamaniem prawa.

Ubezpieczenia nie tylko na urlop

Ubezpieczenie turystyczne przeznaczone jest dla wszystkich osób wyjeżdżających. Obowiązkowo powinny o nim pomyśleć osoby narażone na duże ryzyko. Przeznaczone jest też dla turystów, którzy udają się na zwykłe wakacje. Zakupić je powinni podróżujący służbowo, a także rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie i obozy.

Opracowanie:
Warszawa, Łojewska 7 lok. 38
tel. 535 102 665
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz