Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej – na czym polega?

Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej – na czym polega?

Fotowoltaika służy do pozyskiwania energii. Jest to najprostsza forma jej wytwarzania, która polega na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny, przy pomocy paneli fotowoltaicznych. Wygenerowany prąd trafia do inwertera, a potem przekształca się w prąd zmienny, który zasila cały dom. Jeśli jesteś właścicielem fotowoltaiki i zastanawiasz się nad ubezpieczeniem jej, sprawdź, co warto na ten temat wiedzieć.

Dla kogo takie ubezpieczenie będzie idealne?

Szukając ubezpieczenia instalacji energii odnawialnej z pewnością zastanawiasz się, czy jest to opcja właśnie dla Ciebie. Produkty te są kierowane do klientów indywidualnych, zapewniając mu prostą i intuicyjną ścieżkę zakupu online. Co ważne, suma ubezpieczenia jest równa wartości instalacji, a ubezpieczenie uwzględnia specyficzne potrzeby ochrony właścicieli instalacji OZE.

Polisa funkcjonuje niezależnie od innych, które się posiada, np. na dom. Okres ochrony, w przypadku ubezpieczenia instalacji energii odnawialnej wynosi 12 miesięcy i ma wpisany szeroki zakres ryzyk nazwanych z uwzględnieniem kradzieży i dewastacji.

Co obejmuje ochrona?

Przedmiotem ubezpieczenia są instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne, łącznie z instalacjami i wyposażeniem technicznym. Muszą one znajdować się poza obszarem bezpośredniego zagrożenia powodzią, a ponadto być sprawne i gotowe do użytkowania. Polisa obejmuje instalacje zamontowane na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz budowlach. Oferty mogą różnić się w zależności od firmy, dlatego jeśli chcesz mieć pewność wybrania tej najlepszej dla Ciebie – skorzystaj z usług firmy Multiagencja Ubezpieczeniowa Jolanta Rychter.

Ochrona obejmuje szkody spowodowane przez wydarzenia losowe, takie jak grad, huragan lub uderzenie pioruna: chodzi o fizyczne uszkodzenie, zniszczenie lub utratę instalacji i jej elementów. Ubezpieczenie chroni również w przypadku kradzieży, wandalizmu lub dewastacji, a także zapewnia zwrot kosztów akcji ratowniczych i poniesionych w związku z zabezpieczeniem instalacji przed zagrożeniem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz