Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie fotowoltaiki w ofercie agencji ubezpieczeniowej Elżbiety Olejnik

Ubezpieczenie fotowoltaiki w ofercie agencji ubezpieczeniowej Elżbiety Olejnik

Coraz więcej prywatnych inwestorów i firm decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Panele słoneczne umożliwiają czerpanie energii z promieni słonecznych, co znacząco obniża wysokość rachunków za prąd oraz przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Instalacje fotowoltaiczne nie należą jednak do najtańszych. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie inwestycji. Możemy to zrobić, kupując polisę w agencji ubezpieczeniowej Elżbiety Olejnik.

Panele fotowoltaiczne – przed czym warto je ubezpieczyć?

Panele słoneczne zbudowane są z delikatnych i drogich materiałów. W skład fotoogniw wchodzą między innymi takie pierwiastki jak krzem, german czy selen oraz elektryka. Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej pokrywa szkody wynikające z uszkodzenia kolektorów. A o taką sytuację nietrudno - do uszkodzenia fotoogniw może dojść już na etapie ich montażu, jeśli powierzymy to zadanie mało doświadczonej ekipie. Ponadto polisa stanowi dla inwestora zabezpieczenie na wypadek:

  • kradzieży instalacji fotowoltaicznej z posesji,
  • dewastacji kolektorów,
  • złych warunków atmosferycznych prowadzących do uszkodzenia fotowoltaiki,
  • zalania,
  • pożaru,
  • przepięcia,
  • szkody poniesionej w wyniku akcji ratowniczej,
  • przerwy w dostawie prądu wynikającej z wyżej opisanych czynników.

Kupić osobne ubezpieczenie czy rozszerzyć zakres polisy na dom?

Jak informuje właścicielka agencji ubezpieczeniowej w Wieruszowie, instalację fotowoltaiczną można ubezpieczyć w ramach polisy na dom, co jest wygodnym rozwiązaniem. Taką ofertą dysponują największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Może się zdarzyć tak, że korzystniejsze warunki ubezpieczenia otrzymamy, decydując się na zakup osobnej polisy.

Jest to zalecane zwłaszcza wtedy, gdy ogniwa fotowoltaiczne nie znajdują się na dachu budynku, a zamontowane są bezpośrednio na gruncie. Na jaką kwotę ubezpieczyć fotoogniwa? Szacuje się, że średnia cena takiej  instalacji w Polsce oscyluje w granicach 30 000 złotych. W takim przypadku roczny koszt polisy wyniesie ok. 400 zł. Firma ubezpieczeniowa Elżbiety Olejnik pomoże w znalezieniu oferty szytej na miarę potrzeb inwestora.

Specjaliści dokładnie przeanalizują produkty dostępne na rynku i doradzą zakup konkretnej polisy. Współpraca z pośrednikami ubezpieczeniowymi ma też inne zalety. Pozwala inwestorowi oszczędzić sporo czasu i daje mu pewność, że wybrana polisa spełni wszystkie jego oczekiwania. Klient może również liczyć na wyjaśnienie niezrozumiałych zapisów w umowie, co uchroni go przed rozczarowaniem i ponoszeniem opłat za coś, z czego nigdy nie skorzysta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz