Materiał Partnera

Ubezpieczenie firmy z doradcą – co możesz zabezpieczyć?

Ubezpieczenie firmy z doradcą – co możesz zabezpieczyć?

Zarejestrowanie działalności gospodarczej i rozpoczęcie pracy we własnej firmie wymaga dopełnienia wielu formalności. Poza dokumentami, jakie trzeba złożyć w urzędach, oraz deklaracją formy opodatkowania i założeniem księgi rachunkowej warto także pomyśleć o ubezpieczeniu. Zakres ochrony ubezpieczeniowego może być różny, dlatego wyboru właściwej opcji najlepiej dokonywać z doradcą – kancelarią Prestige.

Ubezpieczenie OC – dlaczego jest niezbędne?

Prowadzenie firmy o dowolnym profilu wiąże się z działalnością, która w pewnym stopniu wpływa na innych ludzi. Przykładowa produkcja odzieży z tkaniny o właściwościach alergennych może doprowadzić jej użytkownika (w skrajnych przypadkach) do wstrząsu anafilaktycznego. Zakup wytworzonego w firmie dżemu ze śliwek wiąże się z ryzykiem połknięcia przypadkowego fragmentu pestki i poważnych komplikacji zdrowotnych. Aby uchronić się przed konsekwencjami, jakie niesie ze sobą przypadkowe wyrządzenie szkody osobom trzecim, warto wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Pokryje ono ewentualne odszkodowanie, jeśli firma zostanie pozwana do sądu. W wielu zawodach, takich jak lekarz, policjant, nauczyciel, doradca prawny czy pilot samolotu, odpowiedzialność cywilna jest wpisana w wykonywaną pracę, a brak odpowiedniego ubezpieczenia grozi utratą licencji.  Jednak nawet tam, gdzie prawo tego nie wymaga, wykupienie polisy może być przysłowiowym dmuchaniem na zimne. Polisa jest też potwierdzeniem troski przedsiębiorcy o dobro klienta i budzi w nim większe zaufanie do firmy.

Ubezpieczenia majątkowe firmy

Poza obowiązkową albo dobrowolną polisą OC firma może też zabezpieczyć się przed stratami, wykupując ubezpieczenie majątkowe. W wyborze najlepszej oferty pomaga Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa Prestige, która od kilkunastu lat specjalizuje się
w doradztwie ubezpieczeniowym i gromadzi rozmaite oferty różnych towarzystw. Wieloletnie doświadczenie w pracy właścicielki kancelarii – Elżbiety Wrony – stanowi gwarancję doskonałej znajomości tej branży oraz szerokiej wiedzy z dziedziny prawa ubezpieczeniowego i zasad ochrony. Przedstawicielka firmy zachęca do podpisania umowy |z ubezpieczycielem, która ochroni majątek przedsiębiorstwa przez stratami i zredukuje do minimum ryzyko ewentualnego bankructwa.

Standardowe ubezpieczenie majątkowe może występować w wielu wariantach, które przygotowują dla przedsiębiorców towarzystwa ubezpieczeniowe. Wybór odpowiedniej wersji nie jest prosty, gdyż im więcej elementów podlega ochronie, tym wyższe są miesięczne składki. Dlatego zdecydowanie się na określony wariant wymaga przeanalizowania zagrożeń i wartości poszczególnych składników majątku. Nawet mała firma może wykorzystywać bardzo cenne maszyny lub pracować na drogich materiałach. W doborze odpowiedniego pakietu ubezpieczenia majątkowego pomaga kancelaria Prestige. Ubezpieczeniem mogą być objęte:

  • budynki i lokale własne,
  • maszyny, narzędzia i urządzenia,
  • materiały, surowce i gotowe produkty,
  • środki pieniężne i papiery wartościowe,
  • środki obrotowe,
  • mienie pracowników,
  • produkty przyjęte w komis.

Ubezpieczenie OC natomiast chroni przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim, materialnymi, osobowymi, zanieczyszczeniem środowiska, wyrządzanymi przez produkt lub podwykonawców, a także będącymi następstwem wypadku przy pracy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz