Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie domu lub mieszkania – co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy? Centrum Finansowe Opal

Ubezpieczenie domu lub mieszkania – co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy? Centrum Finansowe Opal

Dom jednorodzinny bądź mieszkanie to ta część majątku, na którą niejednokrotnie pracować trzeba przez całe życie. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć się na wypadek przykrych okoliczności, które mogą nas jej pozbawić. Na rynku znajdziemy wiele różnych ofert dotyczących ubezpieczenia nieruchomości. Na co należy koniecznie zwrócić uwagę zanim podpiszemy wiążącą umowę z firmą ubezpieczeniową?

Zakres polisy ubezpieczeniowej

Na samym początku warto zaznaczyć, że ubezpieczenie nieruchomości jest dobrowolne. Nie ma żadnych przepisów prawnych, które zobowiązują właściciela nieruchomości do wykupienia stosownej polisy. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy dom lub mieszkanie kupujemy na kredyt, wówczas takie ubezpieczenie jest konieczne, lecz jego wysokość doliczana jest do raty kredytu hipotecznego. Jak informuje pośrednik z Centrum Finansowe Opal – przed wykupieniem polisy należy zastanowić się, na jakim ubezpieczeniu zależy nam najbardziej. Zakres świadczenia może bowiem obejmować jedynie same mury, mienie stałe oraz mienie ruchowe. Im bardziej rozbudowaną ofertę wybierzemy, tym wyższa będzie składka ubezpieczenia. Zazwyczaj Polacy decydują się na podstawową ochronę swoich nieruchomości –przed pożarem, zalaniem bądź kradzieżą. Oczywiście różnorodność ofert jest tak duża, że możemy rozszerzyć wybrany pakiet o dodatkową ochronę.

Koszty polisy ubezpieczeniowej

Jak już wspomniano - składka ubezpieczenia zależy od zakresu polisy, ale nie tylko. Ważna jest również rynkowa wartość nieruchomości. Najlepiej, jeśli samodzielnie dopilnujemy wyceny naszego mienia, gdyż zdarza się, że towarzystwa ubezpieczeniowe zawyżają lub zaniżają swoje wyliczenia. Jeśli wartość nieruchomości zostanie zaniżona, niższe będzie także świadczenie wypłacone nam przez ubezpieczyciela. Może się okazać, że darowana kwota nie wystarczy na pokrycie szkody. Z kolei, jeśli wartość domu lub mieszkania zostanie zawyżona, rata polisy znacząco wzrośnie, co również nie jest dla klienta korzystne.

Treść umowy

Umowy mają to do siebie, że nie zawsze napisane są zrozumiałym dla nas językiem. Nie powinno to jednak powstrzymać nas od dokładnego zapoznania się z treścią dokumentu. Rolą pośrednika ubezpieczeniowego jest wyjaśnienie klientowi wszelkich wątpliwości, jakie dotyczą zapisków poczynionych w umowie ubezpieczenia majątkowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na tak zwane „wyłączenia”, czyli okoliczności, w których towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi nam wypłaty środków.

Centrum Ubezpieczeń Opal z Przemyśla działa na rynku od 1994 roku - to firma z długoletnim doświadczeniem na polskim rynku ubezpieczeniowym. Współpracuje z ponad 30 Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Oferuje szeroki zakres ubezpieczeń, takich jak: majątkowe, odpowiedzialności cywilnej, pojazdów (OC, AC), NNW, emerytalne i na życie, podróżne, kompleksowe ubezpieczenia firm, gwarancje ubezpieczeniowe. Centrum Ubezpieczeń Opal posiada liczne biura terenowe na terenie Podkarpacia. Pracownicy udzielają wsparcia podczas wyboru ubezpieczenia, a także przy ubieganiu się o odszkodowanie.

Opracowanie:
Przemyśl, Grunwaldzka 43 lok. 6
tel. 16 670 99 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz