Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie dla ciebie, bliskich i dla domu

Ubezpieczenie dla ciebie, bliskich i dla domu

Towarzystwa ubezpieczeniowe, jak też małe agencje wyrastają jak grzyby po deszczu, przyciągając nas przeróżnymi propozycjami ubezpieczeń w przystępnych lub niskich cenach. Na jaką ofertę się zdecydować, by była korzystna w razie jakichkolwiek zdarzeń losowych lub choroby zarówno dla bliskich i nas samych? Co powinniśmy wziąć pod uwagę przed zawarciem ubezpieczenia?

Czy ubezpieczenie jest konieczne?

Jest wiele osób, które uważają za niekonieczne i bezsensowne wykupywanie polis. Sądzą, że zbędne są im ubezpieczenia na życie, majątku, gospodarstwa czy samochodu. Ale za zawarciem ubezpieczenia idzie sporo korzyści. Ubezpieczenie daje ochronę. Może być zabezpieczeniem dla naszych dzieci. Mamy pewność, iż w razie wypadku, czy innego zdarzenia nasi bliscy bądź my sami otrzymamy z ubezpieczenia odszkodowanie, które pozwoli na naprawę szkody czy podjęcie leczenia, bądź zabezpieczy przyszłość rodziny. Zawierając ubezpieczenie mamy gwarancję pomocy od ubezpieczyciela. Warto zatem zastanowić się na spokojnie, pomyśleć o przyszłości i dla swojej wewnętrznej harmonii pomyśleć o odpowiedniej dla nas i naszych najbliższych, polisie ubezpieczeniowej, jaką może nam np. zaoferować Radosław Grubalski Gryfin Agencja Finansowa z Lubawy.

Co wybrać?

Kiedy nigdy dotąd nie zastanawialiśmy się nad wykupieniem ubezpieczenia, a teraz planujemy ubezpieczyć całą rodzinę wraz domem i samochodem, to dobrze by było udać się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który zaproponuje nam różne rozwiązania, odpowie na każde wasze pytania, rozwieje wątpliwości i dobierze ofertę do waszych oczekiwań, potrzeb oraz możliwości finansowych. Wybierając ubezpieczenie na życie zadbajmy o to, by zawierało jak najwięcej opcji dodatkowych (np. leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne, czy urodzenie się dziecka). Możemy wybrać ubezpieczenie wzbogacone o lokatę inwestycyjną albo ubezpieczenie posagowe (skierowane do dzieci). Gdy wybieramy się na wakacje zagraniczne lepiej byłoby wykupić dodatkową polisę, czyli ubezpieczenie turystyczne – nie kosztuje wiele, a biorąc pod uwagę koszty leczenia za granicą lub transportu do kraju, które są ogromne, warto w nie zainwestować. Ubezpieczając dom lub mieszkanie mamy do wyboru sporo możliwości. Poza ubezpieczeniem samego budynku lub mieszkania możemy wykupić opcję ubezpieczenia wszelkich ruchomości (mebli, sprzętu multimedialnego, telefonu). Warto ubezpieczyć dodatkowo mieszkanie od zalania, przepięcia czy czynników pogodowych, jak wichura czy gradobicie. Ubezpieczenia komunikacyjne są niezwykle istotne, gdy posiadamy samochód czy motocykl. Przy obliczaniu składki bierze się pod uwagę zniżki za bezszkodową jazdę. Warto tego typu ubezpieczenie wykupić w pakiecie, gdzie do obowiązkowego OC dołączymy AC i NNW. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują wykupienie ubezpieczenia majątkowego łącznie z komunikacyjnym oferując dodatkową zniżkę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz