Materiał Partnera

Ubezpieczenie auta – jak kompleksowo zadbać o ochronę pojazdu?

Ubezpieczenie auta – jak kompleksowo zadbać o ochronę pojazdu?

Obowiązkowa polisa OC to wymóg, bez którego nie można poruszać się samochodem po drogach publicznych. Ubezpieczyciele proponują jednak swoim klientom znacznie więcej – dodatkowe pakiety umożliwiają rozszerzenie ochrony i uzyskanie odszkodowania na wypadek różnych zdarzeń losowych i nie tylko. Jak zatem kompleksowo zadbać o zabezpieczenie pojazdu i jakimi wariantami ochrony warto się zainteresować?

Niezbędne OC

Polisa OC chroni właściciela pojazdu przy różnego rodzaju kolizjach drogowych z udziałem ubezpieczonego przez niego auta. Jeśli wypadek czy stłuczka została spowodowana z winy innego kierowcy, to ubezpieczyciel po rzetelnej wycenie szkody przystąpi do wypłacania odszkodowania. OC dla pojazdu jest obowiązkowe – nie można bez niego poruszać się po drogach publicznych. Maksymalna kara za brak OC z UFG za auto osobowe to aktualnie aż 4500 zł. Opłaty związane z tym ubezpieczeniem nierzadko są sporym obciążeniem dla portfela właściciela samochodu.

Można ich jednak uniknąć poprzez wybór odpowiedniego biura ubezpieczeniowego. Doświadczony specjalista przede wszystkim będzie dysponował możliwością porównania wielu ubezpieczeń. Wyliczy w sposób rzetelny składkę dla każdego z nich, co pozwoli wyodrębnić oferty atrakcyjne cenowo. W taki właśnie sposób działa biuro Progress Ubezpieczenia z Janowa Lubelskiego, które oprócz polis OC jest w stanie pomóc właścicielowi pojazdu w kompleksowej jego ochronie. W tym celu możliwe jest zakupienie dodatkowych pakietów – którymi warto się zainteresować?

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu

Jedną z najpopularniejszych dodatkowych opcji w zakresie ubezpieczenia samochodu jest autocasco. Często wybierane przez kierowców AC stanowi doskonałą ochronę w przypadku, gdy na samochodzie zostaną wyrządzone szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych. Najczęściej polisa autocasco chroni właściciela samochodu na wypadek jego kradzieży, utraty, zniszczenia czy uszkodzenia, co jest podstawą do wypłaty odszkodowania. W pakiecie z autocasco nierzadko ubezpieczyciele proponują też tzw. assistance.

To właśnie dzięki assistance wszelkie koszty związane z transportem uszkodzonego pojazdu do warsztatu pokryje ubezpieczyciel. Dodatkowa ochrona zapewnia nawet wsparcie przy wymianie koła, co jest niezwykle pomocne np. w trasie i w sytuacji, gdy lewarek okazuje się uszkodzony bądź występują inne przeszkody do samodzielnego wyeliminowania problemu. Oprócz autocasco i assistance w dobrych biurach ubezpieczeniowych można także nabyć polisę NNW. Dotyczy ona szkód osobowych i również warto włączyć ją do kompleksowej ochrony pojazdu i jego użytkowników. Jeżeli kierowca porusza się poza granicami Polski, warto przemyśleć z kolei zakup Zielonej Karty. W niektórych krajach jest ona nawet obowiązkowym ubezpieczeniem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz