Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia turystyczne - nie daj się zaskoczyć kłopotom w podróży. Karcz Ubezpieczenia

Ubezpieczenia turystyczne - nie daj się zaskoczyć kłopotom w podróży. Karcz Ubezpieczenia

O ubezpieczenie powinniśmy zadbać podczas każdego urlopu lub wyjazdu. Odpowiednia polisa zapewni nam komfort i ochronę w trudnych oraz nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą nas spotkać, zakłócając zaplanowany wypoczynek. Bardzo często zdarzenia tego typu wiążą się również z dodatkowymi i zazwyczaj sporymi kosztami. Dlatego też warto zapewnić sobie odpowiednie wsparcie w postaci polisy ubezpieczeniowej, dzięki której otrzymamy pomoc w trudnych chwilach w czasie podróży i nie tylko.

Bądź przezorny nawet w Polsce

Wbrew pozorom ubezpieczenie turystyczne jest nie tylko dla tych, którzy planują na urlopie spędzać czas aktywnie lub uprawiać sporty ekstremalne. Przede wszystkim ma nas ono zabezpieczać przed ewentualnymi kosztami związanymi z wypadkiem, kontuzją, chorobą, czy innym nieszczęśliwym zdarzeniem podczas urlopu, a to może przydarzyć się także tym, którzy spędzają swój wolny czas w zdecydowanie spokojniejszy sposób. Oczywiście odwiedzając dobrego agenta ubezpieczeniowego, np. z firmy Karcz Ubezpieczenia, turystyczne możemy zupełnie indywidualnie dopasować do swoich potrzeb i przewidywań. W tym miejscu fundamentalną kwestią jest cel podróży, a także nasz wiek. W podróżach krajowych chroni nas przede wszystkim ubezpieczenie z NFZ, a co za tym idzie – w razie nieszczęśliwego wypadku będziemy mieli zapewnioną niezbędną pomoc oraz (o ile to będzie konieczne) leczenie w szpitalu publicznym.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne w Polsce zawiera ubezpieczenie NNW, czyli ochronę związaną z następstwami nieszczęśliwych wypadków, ale istnieje też możliwość rozszerzenia jej o ryzyka dodatkowe. Oznacza to, że otrzymamy odszkodowanie za zdarzenie, które spowoduje u nas trwały uszczerbek na zdrowiu lub inwalidztwo. Drugim składnikiem podstawowego ubezpieczenia turystycznego w Polsce jest pomoc w podróży, czyli assistance, która obok szeregu różnych usług obejmuje również organizację transportu do miejsca pochówku w przypadku śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Do standardu w ofertach obejmujących ubezpieczenie turystyczne w Polsce zaliczyć należy także kwestię akcji ratowniczej, na co warto zwrócić uwagę w momencie, gdy na urlop wybieramy się w góry.

Zadbaj o siebie za granicą

Szczególną uwagę, jeśli chodzi o ubezpieczenie podróżne, należy zwrócić w przypadku wyjazdu poza granice naszego kraju. Od 2006 roku w Polsce wydawana jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewnia opiekę medyczną, taką, jaką mają obywatele odwiedzanego przez nas kraju, gwarantowaną przez odpowiednik NFZ. Niemniej jednak należy pamiętać, że EKUZ co prawda uprawnia nas do świadczeń, ale w poszczególnych krajach mają one różny zakres. Wiele krajów posiada zdecydowanie niższy wachlarz bezpłatnych usług medycznych niż w Polsce. Karta ta nie refunduje też kosztów powrotu do kraju, które w przypadku transportu sanitarnego mogą być bardzo duże. Dlatego też wybierając się zarówno do krajów należących do Unii Europejskiej, jak i poza nie, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie, jakie daje polisa podróżna.

Najważniejszym elementem jest ubezpieczenie kosztów leczenia zagranicą (KLZ). Finansuje ono opiekę zdrowotną, w tym specjalistyczną, pobyt w szpitalu i transport medyczny do kwoty zapisanej w umowie z ubezpieczycielem. Warto także zadbać o odpowiednie OC (odpowiedzialność cywilna), które obejmuje koszty szkód, które wyrządzimy przypadkowo osobom trzecim. Podczas wyjazdów zagranicznych niezbędne jest także, podobnie jak na terenie Polski, ubezpieczenie assistance (organizacja transportu medycznego do kraju) i NNW, gwarantujące wypłatę odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo warto rozważyć ubezpieczenie bagażu, które obejmuje między innymi jego zgubienie przez linie lotnicze, kradzież, zniszczenie lub częściową utratę. Jedną z nowości w branży ubezpieczeń turystycznych jest rekompensata strat finansowych, związanych z koniecznością odwołania przez ubezpieczonego uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulowania biletu, bądź odwołania noclegu.

Bez względu na to, czy podróżujemy po kraju, czy też poza jego granicami, warto zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w postaci odpowiedniego oraz dopasowanego do naszych potrzeb ubezpieczenia turystycznego.

Karcz Ubezpieczenia - oferta

Karcz Ubezpieczenia to firma z Raciborowic, która oferuje ubezpieczenia turystyczne, obejmujące ochronę zdrowia, transportu i bagażu. W ofercie firmy znajdują się także ubezpieczenia na życie, grupowe, firmowe, OC komunikacyjne, autocasco, rolne oraz ubezpieczenia na dom i mieszkanie. Karcz współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak Compensa Vienna Insurance Group, Ergo Hestia czy Uniqa. Pracownicy firmy oferują profesjonalne doradztwo oraz pomoc w doborze odpowiedniego produktu.

Opracowanie:
Raciborowice, Młyńska 16
tel. 693 429 047
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz