Materiał Partnera

Ubezpieczenia rolne i komunikacyjne – które warto wybrać?

Ubezpieczenia rolne i komunikacyjne – które warto wybrać?

Agencje ubezpieczeniowe prześcigają się w oferowaniu swoim klientom coraz to korzystniejszych warunków zabezpieczenia mienia, zdrowia czy życia. Popularne są dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, z których korzystają właściciele m.in. samochodów osobowych, dostawczych czy ciężarowych. Specjalne polisy są także przygotowane dla rolników – którymi warto się zainteresować?

Pojazd zabezpieczony

Ubezpieczenie OC jest znane każdemu kierowcy – stanowi ono obecnie wymóg, który dopuszcza możliwość poruszania się pojazdem po drogach. Brak wykupionej polisy skutkuje wysokimi mandatami oraz koniecznością odholowania samochodu na policyjny parking, co z kolei generuje kolejne koszty. Składkę warto policzyć w dobrej ubezpieczalni, takiej jak np. Optima Robert Naliński, która oferuje swoim klientom atrakcyjne warunki przy wyborze konkretnych polis. W ramach ubezpieczenia komunikacyjnego warto też zainteresować się dodatkowymi pakietami. Jednym z nich jest tzw. AC, czyli popularne autocasco. W zależności od wybranych przez ubezpieczającego opcji samochód może być chroniony na wypadek kradzieży, zniszczenia, uszkodzenia czy utraty. Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, znane bardziej jako NNW. Dodanie go do polisy nie spowoduje drastycznego wzrostu kwoty składki, a stanowić będzie bardzo duże, często niezbędne wręcz wsparcie finansowe po wypadku. Ubezpieczyciele proponują też właścicielom pojazdów ochronę szyb samochodowych. Jeśli samochód nie jest przechowywany w garażu, taka dodatkowa polisa może okazać się przydatna.

Ubezpieczenia rolne

Dla osób prowadzących własne gospodarstwo rolne również proponowanych jest wiele polis. Ubezpieczyć można przede wszystkim wszelkie budynki gospodarcze, dzięki czemu w razie ich uszkodzenia czy zniszczenia rolnik szybko będzie w stanie odzyskać płynność finansową pozwalającą mu na remont bądź wybudowanie nowych obiektów. Rolnik, podobnie jak właściciel pojazdu, także musi płacić obowiązkową składkę OC. Do wymaganej polisy warto jednak dołączyć dodatkowe pakiety, które zapewnią pełną ochronę gospodarstwa. Obejmować ona powinna też maszyny rolnicze oraz sprzęt wykorzystywany do wszelkich prac na roli. Nowoczesne urządzenia tego typu są zazwyczaj bardzo kosztowne, a ze względu na specyficzny rodzaj eksploatacji narażone na różnego rodzaju uszkodzenia czy zniszczenia. Rolnik powinien także zadbać o ubezpieczenia mienia związanego z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Kompleksowo skonstruowana polisa pozwoli na zabezpieczenie interesów na wypadek niemal każdej sytuacji losowej powodującej rozmaite problemy. Warto w tym celu odwiedzić dobrego ubezpieczyciela, który zaproponuje odpowiednią polisę w atrakcyjnej cenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz