Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia na życie - co wybrać?

Ubezpieczenia na życie - co wybrać?

Życie ludzkie jest wartością nadrzędną i bezcenną. Trzeba je chronić i szanować, szczególnie jeśli chodzi o twoją rodzinę. W trosce o najbliższych dobrze zastanowić się nad zabezpieczeniem ich przyszłości, w razie gdy tobie coś się stanie. I tu warto pomyśleć o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego lub agencji, gdzie będziemy mogli wykupić  dobre ubezpieczenie na życie.

W EWA – Ubezpieczenia Ząbki poza ubezpieczeń na życie, możesz wykupić polisę komunikacyjną, ubezpieczyć mieszkanie, a jeśli jesteś przedsiębiorcą, możesz wykupić ubezpieczenie dla swoich pracowników, ubezpieczenie mienia, jak też ubezpieczenie wierzytelności, kredytu bankowego czy kupieckiego.

Co to takiego ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest swoistym zabezpieczeniem finansowym na przyszłość dla twoich bliskich – męża, żony, partnera/partnerki, dzieci, w razie twojej śmierci. Kiedy zawierasz konkretne ubezpieczenie jesteś zobligowany do płacenia składek, co pozwoli twoim bliskim (uposażeni – osoby wskazane w polisie), po twojej śmierci na otrzymanie określonej w polisie sumy pieniędzy. Ubezpieczenie takie można zawrzeć bezterminowo albo na jakiś czas.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Jest kilka rodzajów ubezpieczeń na życie. Dzielą się przede wszystkim na terminowe, które dają ochronę na czas zawarty w umowie, i bezterminowe. Możesz wybrać polisę terminową, która jest jednocześnie polisą inwestycyjną. Wówczas część płaconych składek pokrywa ochronę życia i zdrowia, a część zostaje przekazana na fundusz kapitałowy, z którego pieniądze można wypłacić na koniec trwania umowy bądź w przypadku kalectwa ubezpieczonego albo jego śmierci (suma ubezpieczenia jest przekazywana uposażonym). W miejscu pracy dostępne są grupowe ubezpieczenia na życie (o ile pracodawca się na nie zdecyduje). Na ogół pracownicy mają do wybory jeden z kilku wariantów sum ubezpieczenia. Na takie ubezpieczenie, poza jego podstawą dotyczącą głównie śmierci osoby ubezpieczonej, składają się też ubezpieczenia dodatkowe (np. ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego, poważnej choroby, operacji czy urodzenia się dziecka). Ubezpieczenia grupowe są zazwyczaj dość rozbudowane, a wysokość składki zależy od wyboru wariantu. Polisy posagowe są podobne do inwestycyjnych. Poza ochroną część składek jest odkładana na koncie inwestycyjnym. Jednak uprawnionym do otrzymania świadczenia jest dziecko, które po osiągnięciu pełnoletności (zazwyczaj dokładny wiek jest określony w polisie) otrzymuje określoną sumę pieniędzy. Na korzyść tej polisy przemawia fakt, iż w przypadku śmierci rodzica, dziecko będzie otrzymywało comiesięczną rentę. Ubezpieczenie na życie może być również zabezpieczeniem kredytu. W tym wypadku jako uposażonego wskazuje się bank, a suma ubezpieczenia musi być równa sumie rat kredytu łącznie z odsetkami.

Jeśli jesteś typem obieżyświata to przed każdą wyprawą powinieneś pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Może mieć ona różne warianty i obejmować: ubezpieczenie kosztów leczenia, assistance (np. zorganizowanie pomocy medycznej, prawnej, transportu), ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie wypadkowe (odszkodowanie z tytułu śmierci ubezpieczonego za granicą bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu).

Opracowanie:
Ząbki, Malczewskiego 13
tel. 500 215 858
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz