Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia na zdrowie i życie – czy zawsze muszą być oddzielne?

Ubezpieczenia na zdrowie i życie – czy zawsze muszą być oddzielne?

Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego zapewnionego przez pracodawcę warto zastanowić się nad ochroną w przypadku nieplanowanych, trudnych sytuacji, w których ubezpieczenie może być gwarantem finansowym. Niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują połączenie ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowia. Dla osób które dotychczas ubezpieczały te dwie sfery oddzielnie, może to być łatwiejsze rozwiązanie. Przed podpisaniem umowy warto się upewnić, czy prezentowana oferta jest lepsza niż opłata dwóch składek oddzielnie.   

Myśląc o zmniejszeniu kosztów, warto zapoznać się z propozycją ubezpieczenia rodzinnego. Wykupienie polisy w pakiecie rodzinnym jest stosunkowo tańsze niż wykupienie ubezpieczenia dla każdego członka rodziny z osobna. Oferta rodzinna może też zawierać dodatkowe pakiety.  

Ubezpieczenie  dziecka - ważne informacje     

W Polsce wszyscy rodzice odpowiadają za aktywację podstawowego ubezpieczenia dziecka i w tym celu zgłaszają się do ZUS-u. Część rodziców podejmuje decyzję o zakupie ubezpieczenia dodatkowego, dzięki któremu m.in. dostęp do specjalistów jest łatwiejszy. W trakcie decyzji podjęcia dodatkowego ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na to, od którego momentu życia dziecka ubezpieczenie obowiązuje.     

Jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem indywidualnym a grupowym?     

Część przedsiębiorstw oferuje atrakcyjny pakiet ubezpieczeń grupowych, jako jedną z zalet pracy w firmie. Czasem są one na tyle atrakcyjne, że skłaniają pracowników do rezygnacji z pakietu indywidualnego. Ubezpieczyciel, oferując większej liczbie osób taki sam okres ochronny, oraz dając zniżki na podstawie dużej liczby ubezpieczonych, obniża cenę usługi. W tej opcji warunki są uogólnione do wszystkich uczestników ubezpieczenia grupowego.           

Porównując obie formy usługi, warto zwrócić uwagę na wysokość kwoty, jaka wypłacana jest w razie wystąpienia wypadków. Ubezpieczenia indywidualne oferują wyższe stawki w porównaniu z opcją grupową. Oferta indywidualna będzie korzystniejsza dla osób w sile wieku. Jest tak, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe szacują na podstawie wieku ryzyko zachorowań i utraty zdolności do pracy.

Gdzie znaleźć rzetelną pomoc w wyborze ubezpieczenia cywilnego, finansowego czy dotyczącego profesji?

Zastanawiając się nad ubezpieczeniem OC, ubezpieczeniem majątku, zawiązaniem umowy o gwarancji ubezpieczeniowej, ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie kredytu hipotecznego czy wybraniem którejś z wielu propozycji ubezpieczenia finansowego rozsądnie jest nie tylko samemu porównać oferty, ale też skonsultować się ze specjalistą. Natalia Toporek-Konkor, prowadząca Agencję Ubezpieczeniową NTK w Przodkowie służy informacją dotyczącą szerokiej gamy ubezpieczeń.

Szczególnie jeśli chodzi o ubezpieczenie finansowe – warto zasięgnąć porady wyjaśniającej szczegóły i warunki, jakie muszą być spełnione, żeby usługa ubezpieczeniowa nie przyniosła strat. Mieszkający w Przodkowie i południowych okolicach Trójmiasta klienci mogą zgłaszać się z zapytaniami dotyczącymi usług szczególnych takich jak: ubezpieczenie elektronicznego sprzętu przenośnego lub ubezpieczenie elektronicznego sprzętu stacjonarnego.    

Co jest w modzie?                                        

Ze względu na warunki pogodowe coraz więcej rolników decyduje się na wykupienie dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych. Posiadający gospodarstwo rolne są zobowiązani do posiadania podstawowego ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dodatkowe usługi uzupełniające ubezpieczenia budynków rolniczych, ogólne ubezpieczenia rolników czy ubezpieczenia OC rolników, z których korzysta coraz więcej klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz