Materiał Partnera

Ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne

Ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne
Z ubezpieczeń komunikacyjnych korzystają wszyscy kierowcy, są oni bowiem prawnie zobligowani do posiadania ważnej polisy oc (odpowiedzialności cywilnej). Ubezpieczenia majątkowe z kolei mogą obejmować posiadany sprzęt, szyby, dom, mieszkanie, gotówkę, ale również zdarzenia losowe, w tym pożar. Zwykle zakładamy, że coś nas nie spotka. Może i lepiej, bo jesteśmy spokojniejsi i nie szukamy wszędzie zagrożenia. Jak jednak mówi powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. W związku z tym z pewnością warto posiadać ubezpieczenie majątkowe, które nie przyda nam się przez 15 lat, ale w 16 roku stanie się dla nas swego rodzaju ratunkiem. Korzystne ubezpieczenie majątkowe i komunikacyjne znajdzie dla nas profesjonalny doradca ubezpieczeniowy.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Brak ważnej polisy OC w czasie kontroli drogowej jest karane mandatem, z tego powodu każdy kierowca powinien posiadać ważne ubezpieczenie, aby prowadzić samochód. Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne, takie ac, Assistance czy nw, wykupowane są nieco rzadziej i raczej cieszą się popularnością pośród posiadany nowszych czy też droższych aut. Z pewnością warto jednak rozważyć wszystkie opcje, które przedstawi nam Agent Ubezpieczeniowy.


Ubezpieczenia majątku

Powszechne jest ubezpieczanie domów i mieszkań, jednak coraz częściej można się również spotkać z polisami na gotówkę, dzieła sztuki, sprzęt, który zakupiliśmy sporą kwotę. Klienci coraz częściej doceniają ubezpieczenie od wypadków losowych, takich jak np. pożar, gdyż wyplata odszkodowania pozwala na wykonanie remontu lub odzyskanie co najmniej części dobytku. Dobranie odpowiedniej polisy do naszych potrzeb i stanu posiadania to z całą pewnością zadanie dla doświadczonego i profesjonalnego agenta ubezpieczeniowego.

Zanim wybierzemy odpowiednią dla naszych potrzeb warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami i zadać doradcy wszelkie nurtujące nas pytania. Powinniśmy bowiem dokładnie zdawać sobie sprawę z tego w jakich sytuacjach, przyda nam się ubezpieczenie, kiedy będziemy mogli z niego skorzystać, na jakich warunkach, jak również kiedy otrzymamy stosowane odszkodowanie ijakiej będzie ono wysokości, przy jak wielkich składkach. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych naliczane są rozmaite zniżki za staż kierowcy, bezszkodową jazdę czy nawet wiek, gdyż osoby młodsze statystycznie powodują znacznie więcej wypadków, w związku z czym ich składki są nieco wyższe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz