Materiał Partnera

Ubezpieczenia logistyki transportowej

Ubezpieczenia logistyki transportowej

Z ubezpieczeń logistyki transportowej korzystają dzisiaj firmy świadczące outsourcingowe usługi przewozu towaru całościowego, czy drobnicowego, przedsiębiorstwa posiadające własne floty specjalistycznych ciągników siodłowych z naczepami, a także podmioty oferujące kursy np. międzynarodowe związane z transportowaniem osób i ich mienia. Warto wiedzieć, że dane świadczenie musi składać się z wielu pakietów, które zabezpieczą ubezpieczonego w razie wielu odmiennych nieszczęśliwych zdarzeń.

Ubezpieczenie OC i AC

Pierwszym typem ubezpieczeń, z których korzystają klienci biznesowi opierający swoją działalności o transportowanie ładunków, czy osób, są polisy OC i AC, które zabezpieczają finansowo, na wypadek kolizji, stłuczek, czy groźniejszych wypadków. Warto przy tym wiedzieć, że często pracownicy danych firm są ubezpieczani przez nie w ramach różnych pakietów ubezpieczeniowych na życie. Istotne są również ubezpieczenia majątkowe, które pozwala zabezpieczyć się np. na wypadek kradzieży pojazdu – ciężarówki, autokaru, busa itd.

Ubezpieczenie OCP – kompleksowe rozwiązanie!

Kompleksowym rozwiązaniem ubezpieczeniowym dla firm transportowych, są również ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, które nie są obligatoryjnie narzucane przez prawo. Większość przedsiębiorstw z branży przewozowej korzysta jednak z nich, co zapewnia im m.in.:

  • zabezpieczenie przewozów krajowych, międzynarodowych i kabotażowych,
  • wysokie maksymalne sumy świadczeń na każdą szkodę, sięgające 1 milion EUR,
  • zabezpieczanie ładunków wrażliwych, a także tych podlegających przepisom o towarach niebezpiecznych ADR – elektronika, towary chłodnicze i chemiczne, surowce, półprodukty i gotowe produkty.
  • zabezpieczenie ładunków podlegających akcyzie,
  • zabezpieczenie właściciela firmy, przed roszczeniami dotyczącymi winy umyślnej i rażącego niedbalstwa zatrudnionych kierowców.

Pamiętaj, jednak o tym, że zakres danego ubezpieczenia OCP może być bardzo różny. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują bowiem bardzo elastyczne umowy.

Ubezpieczenia transportowe – od kogo?

Jeśli chcesz uzyskać dobrą umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, powinieneś przede wszystkim podjąć współpracę z dobrą grupą doradczą, która dokładnie określi Twoje oczekiwania, a także wymagania. Szczególnie polecani są specjaliści firmy Lutz Assekuranz, która wyspecjalizowała się w uzyskaniu przedsiębiorcom polis OCP. Dzięki takim podmiotom, ładunek Twojej firmy, będzie w odpowiedni sposób ubezpieczony.  

Opracowanie:
Warszawa, al. Jana Pawła II 78
tel. 22 536 10 84
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz