Materiał Partnera

Ubezpieczenia – które warto wybrać i dlaczego?

Ubezpieczenia – które warto wybrać i dlaczego?

W dzisiejszych czasach potencjalnych zagrożeń jest sporo. Dotyczy to każdego aspektu życia, nic więc dziwnego, że ubezpieczamy się na wypadek wielu rozmaitych zdarzeń losowych. Czy możemy jednak zabezpieczyć się w ten sposób w przypadku każdych możliwych nieprzyjemności? Jakie ubezpieczenia są najkorzystniejsze, najpopularniejsze i czy się w ogóle opłacają?

Ubezpieczenia komunikacyjne

Niemal wszyscy – a z pewnością każdy właściciel samochodu – słyszeli o ubezpieczeniu OC. Jest to obowiązkowa polisa, do której pokrycia zobowiązany jest ten, kto posiada na własność pojazd mechaniczny. Składka na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na poruszanie się nim w ruchu drogowym, a w razie zdarzenia drogowego pozwala na pokrycie szkód właśnie z polisy. W ten sposób jesteśmy zabezpieczeni gdy np. ktoś spowoduje stłuczkę, której będziemy uczestnikiem. Towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy będzie zobowiązane wypłacić nam należność niezbędną do naprawy szkód powstałych w naszym samochodzie. Warto pamiętać też o tym, że z brakiem OC wiążą się ogromne kary – obecnie w przypadku samochodów osobowych, które nie mają opłaconej polisy przez ponad 14 dni, maksymalna wysokość mandatu to aż 4200 zł. Jak się zatem okazuje, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest niezwykle istotne, ale trzeba pamiętać o tym, by wybrać najkorzystniejszą ofertę. Pomóc w tym powinien wykwalifikowany specjalista, taki jak np. Centrum Ubezpieczeń Krzysztof Pierzchała. Oprócz ogromnej wiedzy na rynku ubezpieczeń profesjonaliści wytłumaczą, na czym polega ochrona zapewniana przez poszczególne pakiety wchodzące w skład ubezpieczenia komunikacyjnego. Oprócz obowiązkowego OC można bowiem wykupić dobrowolne ubezpieczenie, takie jak chociażby autocasco – popularne AC. W zależności od potrzeb posiadacza pojazdu można zabezpieczyć go na wypadek różnych zdarzeń losowych, takich jak np. kradzież auta czy nietypowe zniszczenia, które nie powstały w wyniku zwykłego zdarzenia drogowego.

Bezpieczeństwo w podróży         

Daleka podróż to przygoda, która jednak czasem okazuje się nieprzyjemna – rozmaite kradzieże czy problemy zdrowotne na terenie obcego kraju mogą sprawiać dużo problemów i być niekomfortowym doświadczeniem. Chcąc uniknąć tego typu sytuacji na urlopie wypoczynkowym, warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Pomaga ono w opłaceniu leczenia w przypadku choroby czy wypadku za granicą. Tego typu polisa daje poczucie bezpieczeństwa i brak niepotrzebnych w trudnym okresie zmartwień. Oprócz oczywistego ubezpieczenia dotyczącego zdrowia uczestnika wycieczki dobrze jest też zadbać o bagaż. Sprzęt elektroniczny o wysokiej wartości lub inne akcesoria czy chociażby specjalistyczna odzież – wszystkie osobiste przedmioty mogą zostać skradzione. Opieszałość lokalnej policji i trudności w szybkim rozwiązaniu sprawy doprowadzają do nieprzyjemnej sytuacji, w której trakcie chcemy jak najszybciej uzyskać albo skradziony sprzęt, albo środki na jego ponowny zakup. Pomaga w tym właśnie odpowiedni pakiet ubezpieczenia turystycznego. Okazuje się więc, że w przypadku dalekiej eskapady poza granice kraju, warto jest przemyśleć właściwe ubezpieczenie na tę okazję. O ile przyjemniejszy będzie nasz zagraniczny urlop, jeśli nie będziemy musieli się niepotrzebnie martwić i zaprzątać głowę nieprzyjemnymi myślami?

Całkowite zabezpieczenie

Warto też zadbać o ubezpieczenie nieruchomości. W przypadku np. pożaru czy innych zdarzeń losowych jesteśmy narażeni na ogromne straty, które trudno jest pokryć chociaż w takim stopniu, by doprowadzić lokal do stanu używalności. Wykwalifikowany agent ubezpieczeniowy dobierze takie pakiety, by składka polisy nie była zbyt wysoka i nie obciążała za mocno naszego portfela, ale zabezpieczała nieruchomość przed potencjalnym, najbardziej możliwym zagrożeniem. W niektórych przypadkach będzie to wspomniany wyżej pożar, w innych powódź czy kradzież. W zależności od tego, jaki typ niebezpieczeństwa uznamy za zagrażający nam w największym stopniu, powinniśmy wybrać właściwe ubezpieczenie. Warto również przemyśleć zabezpieczenie naszych bliskich na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia losowego, które może się nam przytrafić. Ubezpieczenie na życie i zdrowie daje możliwość uzyskiwania niezbędnych funduszy np. na leczenie czy w ostateczności – na uroczystości pogrzebowe. Choć jest to kwestia niewątpliwie trudna, to jednak jest bardzo istotna i wręcz należy ją przemyśleć. Okazuje się zatem, że możemy się ubezpieczyć na wypadek wielu zdarzeń losowych dotykających większości aspektów naszego życia. Zabezpieczenie pojazdów mechanicznych, sprzętu elektronicznego, rozmaitych dóbr osobistych, zdrowia, a nawet życia – to gwarancja pewności i spokoju. W gąszczu ofert warto jednak zainteresować się tymi, które będą nam najbardziej potrzebne i wybrać właściwe pakiety. Pomoże w tym z pewnością profesjonalne centrum ubezpieczeń, którego pracownicy nie tylko wytłumaczą nam, na czym polega ochrona wynikająca z danego ubezpieczenia, ale też dobiorą najkorzystniejszą ofertę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz