Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia komunikacyjne, mienia i dla firm – co obejmują? Usługi firmy Atut

Ubezpieczenia komunikacyjne, mienia i dla firm – co obejmują? Usługi firmy Atut

Jeżeli chcesz zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, warto pomyśleć o wykupieniu polisy. Sprawdźmy, jakie są różnice między trzema najpopularniejszymi rodzajami polis – komunikacyjną, dla firm oraz majątkową. Co oferuje agencja ubezpieczeniowa Atut z Gorlic? Poznaj szczegóły!

Ubezpieczenie komunikacyjne – zakres

Ubezpieczenie komunikacyjne to polisa, która obejmuje ubezpieczenie na wypadek strat finansowych powstałych w wyniku wypadku. Kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje szkody na mieniu własnym, osób trzecich oraz odszkodowanie za utratę zdrowia czy życia. Wybierając pakiet ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na jego zakres. Ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje zazwyczaj: obowiązkowe OC pojazdu dobrowolne NNW i z reguły jakieś Assistance. Dodatkowo pojazd można ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia Autocasco obejmującego uszkodzenia i straty wynikające z klęsk żywiołowych, szkody wynikające z ingerencji człowieka (włamania, kradzieże czy zamieszki) 

Ubezpieczenia dla firm

Każda firma jest codziennie narażona na różne zagrożenia. Celem ubezpieczenia jest pomoc w ochronie przedsiębiorstwa przed czynnikami ryzyka. Ubezpieczenie biznesowe  pomaga chronić aktywa finansowe, a także własność intelektualną i fizyczną firmy przed pozwami, uszkodzeniami mienia, kradzieżą, wandalizmem, stratą dochodów oraz urazami i chorobami pracowników. Aby chronić firmę, możesz skorzystać z różnych  rodzajów ubezpieczeń biznesowych. Określenie preferowanego rodzaju jest zależne od branży, w której działa firma, jej wielkości, lokalizacji oraz liczby pracowników. Podstawową formą ochrony jest ubezpieczenie od odpowiedzialności i majątku. Jeżeli przedsiębiorca zatrudnia pracowników, będzie prawdopodobnie potrzebował ubezpieczenia pracowniczego. Obecnie większym zagrożeniem dla firmy jest atak hakerski czy wyciek danych osobowych niż np. pożar. Nowoczesne ubezpieczenia firm posiadają w swoim zakresie ochronę od Cyber ryzyk oraz RODO. Niektórzy pośrednicy ubezpieczeniowi, tacy jak w firmie Atut z Gorlic, mogą już wesprzeć firmę w zarządzaniu tego typami ryzyk.

Ubezpieczenie majątkowe

Kolejnym typem ubezpieczenia jest ubezpieczenie majątkowe chroniące dobra materialne i wyposażenie domu lub firmy od kradzieży i naturalnych kataklizmów. Polisa majątkowa jest traktowana jako ubezpieczenie parasolowe oferujące kombinację ubezpieczeń. Ten rodzaj polisy pomaga opłacić naprawę lub wymianę mienia uszkodzonego w wyniku naturalnych kataklizmów oraz kradzieży. Ochrona ta może pomóc w opłaceniu szkód w fizycznej lokalizacji nieruchomości, narzędziach, zasobach i dokumentach. Ustalając zakres polisy ubezpieczeniowej, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego profesjonalisty.

Usługi firmy Atut

Każdy rodzaj polisy ubezpieczeniowej powinien być odpowiednio dopasowany do konkretnego klienta i sytuacji, dlatego warto skorzystać z usług agencji Atut, która zajmuje się ubezpieczeniami od lat. Zapewnia ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, ubezpieczenie mienia osób fizycznych i firm czy także od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto w ofercie znaleźć można ubezpieczenia turystyczne, które są niezwykle ważne podczas wakacji czy wyjazdu do innego kraju. Każda z polis to gwarancja najlepszych warunków.

Opracowanie:
Gorlice, Wróblewskiego 10
tel. 183 520 339
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz