Materiał Partnera

Ubezpieczenia komunikacyjne – jakimi pakietami warto się zainteresować?

Ubezpieczenia komunikacyjne – jakimi pakietami warto się zainteresować?

Obowiązkowe dla wszystkich właścicieli różnego rodzaju pojazdów mechanicznych ubezpieczenie OC to zaledwie podstawowa ochrona przed rozmaitymi zdarzeniami drogowymi. Warto zapoznać się z kompleksową ofertą dobrych ubezpieczycieli, którzy zaproponują również dodatkowe warianty ochrony zarówno auta, jak i zdrowia kierowcy i pasażerów. Jakimi zatem pakietami warto się zainteresować?

Kosztowny obowiązek

Każdy właściciel pojazdu każdego roku zmaga się z tym samym problemem – upływającym terminem zapłaty składki ubezpieczenia OC. Nierzadko są to dość wysokie kwoty, co może stanowić znaczne obciążenie dla domowego budżetu. Warto jednak nawiązać współpracę z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym, który doradzi wybór odpowiedniej polisy i znajdzie optymalne, korzystne cenowo rozwiązanie dla każdego klienta. Co więcej, okazuje się, że obowiązkowe ubezpieczenie OC może być rozłożone na wygodne raty. Firma Ubezpieczenia Trans-Jan Janeczek jest w stanie dopasować polisę do potrzeb i indywidualnych preferencji klienta dzięki bliskiej współpracy z wieloma ubezpieczycielami. Specjalista zaproponuje także szereg dodatkowych pakietów, którymi warto się zainteresować. Jednym z nich jest ubezpieczenie komunikacyjne NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków. Ta dobrowolna składka obejmuje uszkodzenia ciała, stały uszczerbek na zdrowiu czy nawet śmierć osoby ubezpieczonej będącej kierowcą lub pasażerem pojazdu z wykupioną polisą tego typu. Najpopularniejszym wariantem jest jednak AC, czyli popularne autocasco.

Dobrowolne ubezpieczenie doskonałą ochroną

Po opłaceniu korzystnie obliczonej składki OC warto zainteresować się także kolejnymi pakietami dodatkowymi. Oprócz NNW najczęściej wybieranym przez właścicieli pojazdów wariantem jest AC. Autocasco oferowane przez dobrych agentów ubezpieczeniowych może być ochroną nawet przed wszelkim ryzykiem związanym z uszkodzeniem, zniszczeniem czy utratą np. samochodu. Dobrowolna polisa zabezpieczy także na wypadek usterek związanych z elementami wyposażenia występującymi wskutek zdarzeń niezależnych od woli ubezpieczonego. Dzięki dostępności wielu zakładów naprawczych wszelkie uszkodzenia eliminowane są szybko i profesjonalnie, co z kolei zapewniają certyfikaty jakości wykonanych prac serwisowych. W ramach pakietu autocasco zaproponowanego przez dobrego agenta ubezpieczeniowego klient uzyska także możliwość otrzymania auta zastępczego na czas naprawy jego własnego pojazdu. Warto pamiętać, że AC chronić może też przed kradzieżą czy nawet zniszczeniami powstałymi wskutek działania trudnych warunków pogodowych, np. gradu. Należy jednak udać się do doświadczonego agenta ubezpieczeniowego, który wybierze najlepszy wariant ubezpieczenia komunikacyjnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz