Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia i Turystyka Monika Persińska, Ewelina Odzimek s.c. - Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ubezpieczenia i Turystyka Monika Persińska, Ewelina Odzimek s.c. - Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ubezpieczenia komunikacyjne to bardzo ważna sprawa dla posiadaczy samochodów, motocykli oraz innego rodzaju pojazdów. Niektóre z nich, takie jak OC są obowiązkowe dla każdego, kto ma lub zamierza kupić pojazd. Są też jednak takie, których zakup zależy tylko od nas, warto więc dowiedzieć się o ich rodzajach oraz do czego konkretnie mogą nam się przydać.

Ubezpieczenie OC

Jest to rodzaj ubezpieczenia od tak zwanej odpowiedzialności cywilnej. Jego głównym zadaniem jest ochrona kierowcy, który spowoduje nie tylko groźny wypadek na drodze, ale także w jakikolwiek drobny sposób uszkodzi inny pojazd podczas wyjazdu z parkingu lub swoim zachowaniem doprowadzi do uszczerbku na zdrowiu osób biorących udział w takim zdarzeniu. Ubezpieczenie OC w pełni pokrywa koszty leczenia poszkodowanych lub koszt naprawy aut biorących udział w wypadku, który został spowodowany przez nas. Tak jak zostało to już wyżej wspomniane, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów w naszym kraju. Warto pamiętać, że wpływ na cenę ubezpieczenia OC ma kilka czynników takich jak: wiek i doświadczenie kierowcy, zniżki za bezszkodową jazdę oraz rodzaj pojazdu.

Auto Casco

 Bardzo przydatny rodzaj ubezpieczenia ze względu na fakt, iż samo OC nie pokrywa kosztów związanych z naprawą auta osoby, która spowodowała wypadek. Ubezpieczenie AC chroni nas jednak nie tylko przed wypadkami drogowymi, ale także przed kradzieżą, pożarem lub innymi czynnikami, które mogą uszkodzić nasz pojazd. Bardzo dobrą opcją jest więc połączenie ubezpieczeń AC i OC. Niestety ten rodzaj ubezpieczenia nie należy do najtańszych i warto się nim na poważnie zainteresować w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami nowego lub drogiego pojazdu, ponieważ nie jest ono opłacalne w przypadku starych i podniszczonych aut.

Ubezpieczenie NNW

 Najprościej rzecz ujmując, jest to ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków chroniące zarówno kierowcę jak i pasażerów ubezpieczonego w ten sposób pojazdu. W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia bierze się pod uwagę procentowy uszczerbek na zdrowiu, z tym że różne uszkodzenia ciała są inaczej finansowane. Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne ,aczkolwiek naprawdę bardzo przydatne- zwłaszcza dla osób, które są jedynymi żywicielami rodziny.

Ubezpieczenie Assistance

Jest to ubezpieczenie bardzo przydatne zwłaszcza dla osób, które dużo podróżują, ponieważ dzięki tej opcji możemy w każdej chwili wezwać pomoc drogową lub lawetę, gdy dojdzie do nagłej i niespodziewanej awarii naszego auta w szczerym polu lub w innym miejscu, gdzie nie mamy dostępu do mechaników. W przypadku wyższego pakietu assistance jest także możliwość otrzymania samochodu zastępczego na czas naprawy naszego auta. Ten rodzaj ubezpieczenia jest dobrowolny i bardzo często dostępny w pakiecie razem z ubezpieczeniem OC. Jeśli jeszcze się Państwo nie ubezpieczyli, to zapraszamy do skorzystania z usług rzetelnej firmy Ubezpieczenia i Turystyka Monika Persińska, Ewelina Odzimek s.c..

Firma Ubezpieczenia i Turystyka Monika Persińska, Ewelina Odzimek s.c. znajduje się w Markach w województwie mazowieckim. Od 2009 roku świadczy usługi z zakresu doradztwa ubezpieczeniowego. Od początku istnienia działalność stawia na wysoką jakość i profesjonalizm. Zaufało im już wielu klientów – mamy nadzieję, że i Państwo zdecydują się na nawiązanie współpracy! W razie pytań pozostają do dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz