Materiał Partnera

Typy wózków widłowych w ofercie renomowanego dystrybutora

Typy wózków widłowych w ofercie renomowanego dystrybutora

Wózek widłowy jest pojazdem szeroko wykorzystywanym m.in. w branży logistycznej czy transportowej. Dzięki niemu załadunek i rozładunek poszczególnych materiałów jest szybki, bezpieczny i efektywny, jednak urządzenia transportu bliskiego powinny być dostosowane do konkretnych towarów i potrzeb przedsiębiorstwa. Jakie zatem dokładnie rodzaje wózków widłowych znaleźć można w ofercie renomowanych dystrybutorów?

Klasyczny wózek widłowy

Typowy wózek widłowy składa się przede wszystkim ze stalowej ramy, silnika, przeciwwagi, kabiny operatora oraz – jak sama nazwa wskazuje – wideł. To właśnie dzięki nim użytkownik tego niewielkiego pojazdu jest w stanie transportować poszczególne ładunki, które umieszcza się najczęściej na paletach. W zależności od parametrów konkretnego modelu wózka widłowego jest on w stanie przewozić od kilku do nawet kilkudziesięciu ton. Klasyczny wózek jezdniowy doskonale radzi sobie nie tylko z ciężkimi pracami, ale także z lekkimi przeładunkami – istotna jest jego mobilność i wydajność.

Konwencjonalne wózki widłowe nierzadko wyposaża się w dodatkowe urządzenia, dzięki którym korzystanie z nich jest efektywniejsze i daje więcej możliwości. Widły teleskopowe czy przesuw boczny to osprzęt, który montowany jest do nowoczesnych wózków widłowych, które w swojej rozbudowanej ofercie posiada Inicjatywa Północno-Zachodnia. Firma ta zajmuje się sprzedażą różnych typów wózków jezdniowych – jakie jeszcze modele znajdują się zatem w szerokim asortymencie?

Specyficzne typy wózków

Oprócz typowych wózków jezdniowych oferta renomowanych dystrybutorów zawiera także wiele innych modeli, dzięki którym realizacja poszczególnych prac jest szybka i sprawna. To przede wszystkim elektryczne wózki paletowe unoszące, które są wykorzystywane głównie do  transportu poziomego, rozładunku, załadunku czy kompletacji zamówień. Wyróżniają się swoją kompaktową budową – dla operatora przeznaczona jest specjalna platforma, a ich niewielka szerokość daje możliwość manewrowania nawet w wąskich magazynach czy korytarzach.

Do wózków widłowych oferowanych przez renomowanych dystrybutorów zaliczyć można również wózki elektryczne podnoszące. Wykorzystuje się je do wysokiego składowania, co pozwala umieścić poszczególne towary np. na regałach o znacznej wysokości, które szeroko wykorzystywane są ze względów logistycznych w wielu magazynach i halach. Ciekawym rozwiązaniem jest także wózek ręczny podnośnikowy nożycowy, który może być użytkowany nawet jako stół roboczy. W ofercie renomowanych dystrybutorów znaleźć można także wiele typów wózków ręcznych – podnośnikowy masztowy czy paletowy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz