Materiał Partnera

Typy przyczep i lawet – czym się od siebie różnią?

Typy przyczep i lawet – czym się od siebie różnią?

Kiedy musimy przewieźć samochodem duży ładunek, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej przyczepy lub lawety. Najlepiej, by była ona dostosowana do typu ładunku, który planujemy przewieźć – dzięki temu transport będzie przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Jakie typy lawet i przyczep samochodowych wyróżniamy? Co powinniśmy wiedzieć na ich temat? Gdzie możemy je kupić? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Autolawety – pojazdy do przewożenia samochodów

Autolawety to specjalne pojazdy, wyposażone w platformy do transportu dużych pojazdów – motorów, samochodów osobowych i dostawczych. Lawety stosuje się przede wszystkim wtedy, kiedy z drogi trzeba usunąć niedziałające auto po wypadku. Poza tym, lawetami przewozi się samochody przeznaczone na sprzedaż. Kiedy potrzebna jest nam laweta, możemy ją oczywiście wypożyczyć. Wypożyczaniem autolawet zajmuje się na przykład przedsiębiorstwo Radex – za wypożyczenie lawety na całą dobę zapłacimy tu 300 zł. Jeśli jednak prowadzimy firmę, oferującą na przykład pomoc drogową, laweta będzie nam potrzebna na co dzień – w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej zakupić taki sprzęt niż go wypożyczać. Nie musimy jednak kupować autolawety – często lepiej sprawdzają się same przyczepy, które możemy przymocować do dowolnego pojazdu.

Przyczepy do zadań specjalnych

Jeśli przewozimy pojazdy nietypowe, lepiej niż gotowa autolaweta sprawdzi się przyczepa, której można używać z różnymi samochodami. Takie przyczepy możemy dopasować do swoich potrzeb, w zależności od tego, jakie pojazdy lub ładunki przewozimy najczęściej – wspomniana firma zajmuje się wypożyczaniem przyczep i lawet różnego typu – pod samochody osobowe i ciężarówki, z plandekami i bez zadaszenia. W jej ofercie znajdziemy dosłownie każde potrzebne nam rozwiązanie.

Co robić, kiedy przyczepa się zepsuje?

Chociaż przyczepy i lawety to zawsze bardzo solidne konstrukcje, wykonane z wysokiej jakości stali, to od czasu do czasu zdarzają im się awarie, wynikające przede wszystkim z długotrwałej eksploatacji. Na szczęście taką przyczepę można naprawić. Najlepiej oddać ją do specjalnego serwisu. Możemy tam wykonać generalny remont całej przyczepy, jeśli jest ona naprawdę w złym stanie. Poza tym, pracownicy serwisu wykonają dla nas pomiary układów jezdnych i instalacji elektrycznej, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że przyczepa działa tak jak należy.

Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 146a
tel. 502 270 449
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz