Artykuł sponsorowany

Typy prętów stalowych najczęściej wykorzystywanych w budownictwie

Typy prętów stalowych najczęściej wykorzystywanych w budownictwie
Pręty stalowe są jednym z najważniejszych obecnie elementów w budownictwie. Branża ta wykorzystuje tego typu wyroby hutnicze do wielu celów, w tym m.in. do niezwykle istotnego wzmacniania konstrukcji betonowych. Z tego względu pręty muszą być nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też dopasowane do konkretnego typu eksploatacji. Jakie zatem najczęściej ich rodzaje wykorzystuje się w budownictwie?

Szerokie zastosowanie

Pręty stalowe wykorzystywane w budownictwie to przede wszystkim element wzmacniający betonowe konstrukcje. Zbrojenie takie gwarantuje lepszą stabilność nawet przy zwiększonych obciążeniach, jednak wymaga zastosowania wyrobów hutniczych najwyższej jakości. Z tego względu konieczny jest zakup prętów u sprawdzonego dostawcy, który będzie w stanie zaproponować zbrojeniowe pręty stalowe o określonych parametrach i przekroju. Co ciekawe, pręty stosuje się też w konstrukcjach stalowych.

Pełnią one także funkcję zbrojenia, co wykorzystuje się np. w balustradach i ogrodzeniach. Dzięki wzmocnieniom z prętów stalowych możliwe jest również wykonanie solidnych bram. Oprócz ich wytrzymałości warto wspomnieć o odporności na trudne i zróżnicowane warunki atmosferyczne. Pręty stalowe proponowane przez firmę Presto Stal to bowiem wyroby, które nie ulegają korodowaniu, co w branży budowlanej jest niezwykle istotne. Szeroki asortyment obejmuje wiele typów takich prętów. Różnią się one głównie przekrojem – co zatem konkretnie oferują renomowani dostawcy stalowych wyrobów?

Wiele typów prętów stalowych

W przypadku wyrobów hutniczych w postaci prętów z wytrzymałej stali niezwykle istotny jest ich kształt i poszczególne parametry, które uzyskuje się w procesie produkcji. Renomowane firmy zajmujące się sprzedażą zbrojeniowych prętów stalowych proponują je przede wszystkim w wariancie okrągłym gładkim, który doskonale sprawdza się w budownictwie i nie tylko. Często wybierane są też tzw. płaskowniki, czyli pręty płaskie, a ofertę uzupełniają stalowe pręty kwadratowe. W przypadku płaskowników warto także wspomnieć o wariancie łebkowym, który również znaleźć można w asortymencie dobrych dostawców tego typu wyrobów hutniczych.

Pręty stalowe mogą być również ciągnione, gatunkowe, a nawet kwasoodporne. Te ostatnie stosuje się w szczególnie trudnych warunkach, w których wyrób hutniczy narażony jest na działanie substancji szkodliwych i żrących. Przy wyborze konkretnego typu prętów stalowych dobrze jest zwrócić uwagę na zastosowaną przez producenta powłokę. Poszczególne wyroby hutnicze tego typu są także klasyfikowane pod względem wymiarów czy klas wytrzymałości, które pozwalają dopasować je do konkretnej eksploatacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz