Materiał Partnera

Typy kabin i ścianek prysznicowych

Typy kabin i ścianek prysznicowych

Kabina prysznicowa wpływa na całościowy wygląd łazienki, a ścianki prysznicowe mogą pomieszczenie optycznie zwiększyć lub zmniejszyć. Jest kilka możliwości zamontowania kabiny prysznicowej oraz wiele typów ścianek, które różnią się od siebie ze względu na materiał, z którego są wykonane. Decyzja, którą podejmiemy zaważy na całej estetyce i funkcjonalności łazienki, dlatego warto ją dobrze przemyśleć.

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy zdecydować jest położenie kabiny prysznicowej. Decyzja musi zostać podjęta przed pracami remontowymi. Kabina prysznicowa może być narożna (montowana w rogu pomieszczenia), wnękowa (tylko drzwi są montowane), przyścienna (jedna ściana kabiny jest wspólna z łazienką) oraz wolnostojąca (nie ma żadnej ściany wspólnej).

Następnie powinniśmy zdecydować się na brodzik. Może być on płaski (do 5 cm wysokości) albo głęboki (do 16, a nawet 50 cm głębokości). Brodziki dopasowuje się do wielkości i kształtu kabiny. Te głębokie mogą mieć siedziska, co jest istotne w przypadku użytkowników starszych wiekiem lub z niepełnosprawnościami. Coraz popularniejsze są kabiny prysznicowe bez brodzików, osadzane na płytkach. Podłoga profilowana jest w ten sposób, że woda swobodnie wlatuje do odpływu. Jest to sposób optycznie powiększający łazienkę, ułatwiający utrzymanie czystości i bardzo efektowny, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje. W takim przypadku możemy w pełni elastycznie (w przypadku innych typów musimy uwzględnić brodzik) dobrać wielkość kabiny prysznicowej decydując się na wykonanie ścianek na wymiar.

Materiał na ścianki prysznicowej

Najtańszym materiał na ścianki prysznicowe i drzwi kabin to akryl. To sztuczne, lekkie szkło. Jest to jednak krótkotrwała inwestycja. Takie ścianki prysznicowe szybko będą pękać, odpryskiwać, a także zachodzić kamieniem.

Dużo lepsze będą ścianki prysznicowe ze szkła. Możemy je zamówić na wymiar w zakładzie szklarskim, takim jak Izmat Glass. Jest to szkło hartowane, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Może być ono pokryte powłoką antykorozyjną, aby nie osadzał się kamień. Bardzo pomysłowe jest też wykończenie hydrofobowe, dzięki czemu woda nie wchodzi w żadną interakcję ze ściankami. Dodatkowo szkło może być kolorowe, matowe, gładkie albo z wytłoczonymi wzorami na zamówienie klienta. Doświadczony szklarz wykona ścianki prysznicowe do nawet najbardziej oryginalnej aranżacji łazienki.

Jeśli chodzi o drzwi kabiny prysznicowej, mogą być one uchylne (jedno- lub dwuskrzydłowe, prawo- i lewostronne itd.), suwane (na rolkach, rozsuwane w jedną lub dwie strony), harmonijkowe (składają się w lewą lub prawą stronę jak wachlarz) i wahadłowe (można je otwierać zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Można także zdecydować się na kabinę z parawanem, jednak jest to dość nieestetyczny i trudny w utrzymaniu czystości sposób osłonięcia. Na rynku istnieją także kabiny prysznicowe typu walk in, czyli bez drzwi i najczęściej bez brodzika.

Opracowanie:
Łódź, Zarzewska 17
tel. 604 428 943
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz