Materiał Partnera

Typy drzew w ofercie szkółki Janusza Szycy

Typy drzew w ofercie szkółki Janusza Szycy

Drzewa są jednym z najczęściej wybieranych roślin zarówno do ogrodów przydomowych, jak i miejskich parków czy innych terenów zielonych. Nierzadko osiągają one spore rozmiary, a ich pielęgnacja w większości przypadków nie jest wymagająca, dlatego świetnie sprawdzają się właśnie w miejscach użyteczności publicznej. Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy proponuje w tym zakresie wiele typów roślin – jakich dokładnie?

Wiecznie zielone drzewo

Drzewa iglaste są jednymi z często spotykanych w polskich ogrodach, ale też występujących naturalnie roślin. Należą do gatunku wiecznie zielonego, dzięki czemu doskonale sprawdzają się właśnie w przydomowych terenach zielonych,  gdzie stanowią świetną ozdobę o każdej porze roku. Szkółka Drzew i Krzewów prowadzona przez Janusza Szycę w swojej rozbudowanej ofercie proponuje sosnę pospolitą i czarną. Drzewa te są stosunkowo mało wymagające – znoszą zarówno śnieżne zimy, jak i upalne lata. Warto wdrożyć je do swojego ogrodu, podobnie jak proponowane przez Szkółkę Drzew i Krzewów Janusza Szycy inne rośliny wiecznie zielone.

Należy do nich m.in. jodła pospolita, a także świerk, który oferowany jest w różnym wieku. Przed posadzeniem konkretnego gatunku warto swój wybór skonsultować ze specjalistami, którzy doradzą optymalne rozwiązania i wskażą porady w zakresie sadzenia poszczególnych drzew. Dzięki wsparciu Szkółki Drzew i Krzewów Janusza Szycy można swój ogród wzbogacić także o wiele innych roślin tego typu – jakich konkretnie?

Atrakcyjny teren zielony

Przydomowe ogrody czy miejskie tereny zielone to również doskonałe miejsca do sadzenia drzew liściastych. Jedną z propozycji oferowanych przez Szkółkę Drzew i Krzewów Janusza Szycy jest dąb w wariancie szypułkowym i bezszypułkowym. Warto pamiętać, że dąb to drzewo, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dobrym warunkom jest w stanie wyrosnąć do sporych rozmiarów. Popularny w Polsce jest także buk pospolity, który również znajduje się w ofercie Szkółki Drzew i Krzewów Janusza Szycy. Szeroki asortyment drzew obejmuje też olchę czarną i szarą, brzozę brodawkowatą czy grab zwyczajny.

Ciekawą propozycją dla miłośników atrakcyjnych wizualnie drzew jest lipa drobnolistna. Spotyka się ją bardzo często nie tylko w przydomowych ogrodach, ale także w parkach czy przy drogach, gdzie występuje jako roślina ozdobna oraz użyteczna. Szkółka Drzew i Krzewów Janusza Szycy dla swoich klientów przygotowała też sadzonki klonu zwyczajnego i jego odmiany jawor. Jak się zatem okazuje, dostawca ten proponuje wiele typów drzew, które z pewnością doskonale sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i parku miejskim.

Opracowanie:
Katowice, Kołodzieja
tel. 691 950 169
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz