Materiał Partnera

Tynkowanie i zabudowa poddasza – jakie rozwiązania warto wybrać?

Tynkowanie i zabudowa poddasza – jakie rozwiązania warto wybrać?

Zabezpieczenie powierzchni ścian za pomocą tynku to jedna z podstawowych prac, które realizowane są w trakcie budowy domu. Tynkowanie nie musi być jednak czasochłonnym procesem – obecnie coraz częściej stosuje się bowiem nowoczesną metodę maszynowego nakładania tynku. Skuteczne rozwiązania proponowane przez fachowców dotyczą też zabudowy poddasza. Co dokładnie rekomendują specjaliści z dobrych firm budowlanych?

Szybkie i efektywne tynkowanie

Ręczne tynkowanie to proces, który zajmuje sporo czasu i jest też kosztowny ze względu na ilość materiału, jaka jest zużywana w jego trakcie. Takie nakładanie tynku staje się jednak powoli coraz rzadziej stosowane ze względu na pojawienie się metody maszynowej. To profesjonalne rozwiązanie dla inwestorów ceniących przede wszystkim efektywność, dokładność i jednocześnie krótki czas realizacji prac. Tynkowanie maszynowe wykonywane za pomocą specjalistycznego agregatu pozwala pokryć warstwą z zaprawy spore powierzchnie nie tylko szybko, ale i bardzo precyzyjnie.

Usługi w tym zakresie muszą być jednak świadczone przez doświadczonych fachowców. Zaliczają się do nich specjaliści z firmy Wido, która jest w stanie zrealizować tynkowanie maszynowe na ścianach wewnętrznych, ale zajmie się też w sposób profesjonalny elewacjami. Stosuje się do nich tynki cementowo-wapienne, które są paroprzepuszczalne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale ich struktura pozostaje chropowata, dlatego wykorzystuje się je głównie właśnie na fasadach. Do ścian wewnętrznych natomiast lepszym rozwiązaniem będzie tynk gipsowy zapewniający gładką fakturę. Jest on ciepłym i ekologicznym materiałem, tworzącym specyficzny mikroklimat, pozwalając tym samym komfortowo użytkować dane pomieszczenia. Coraz częściej do aplikacji obu typów tynków wykorzystuje się wspomnianą metodę nakładania maszynowego. Po przygotowaniu ścian do wykończenia warto pamiętać także o poddaszu. Jak stworzyć z niego przestrzeń użytkową poprzez profesjonalną zabudowę?

Poddasze użytkowe – jak je przygotować?

Najwyżej położone pomieszczenie w domu to miejsce znajdujące się bezpośrednio pod dachem. Charakterystyka poddasza jest nieco inna niż innych pokoi – tu przede wszystkim należy zadbać o jak najlepsze docieplenie. Wykorzystuje się wełnę mineralną czy pianę poliuretanową, które zapewniają dobrą izolacyjność termiczną. Wybór odpowiedniego rozwiązania warto skonsultować ze specjalistą ze sprawdzonej firmy budowlanej, która zajmie się kompleksowym przygotowaniem poddasza.

Oznacza to nie tylko jego docieplenie, ale też wykończenie w sposób umożliwiający komfortowe korzystanie z niego jako pomieszczenia użytkowego. Poddasze o większej powierzchni można z powodzeniem podzielić na kilka oddzielnych pokoi, do czego stosuje się ścianki działowe wykonane najczęściej z płyt gipsowo-kartonowych. Wykończenie poddasza to również prace obejmujące przygotowanie tego miejsca w domu pod kątem estetyki. Wybrane aranżacje realizuje się poprzez m.in. malowanie ścian, układanie paneli podłogowych czy montaż okien dachowych, co zapewnia stworzenie funkcjonalnej, ale i atrakcyjnej wizualnie przestrzeni.

Opracowanie:
Warszawa, Szwedzka 43 lok. 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz