Artykuł sponsorowany

Tynki gipsowe i tynki cementowo-wapienne z wykorzystaniem agregatów PFT

Tynki gipsowe i tynki cementowo-wapienne z wykorzystaniem agregatów PFT

Wykończenia wnętrz są branżą, która już od wielu lat nieustannie się rozwija. Nie od dziś wiadomo, że budowa i remonty wiążą się oczywiście z kładzeniem na różne powierzchnie tynków. Ważne jest jednak, żeby były one jak najbardziej gładkie i profesjonalnie wyrobione. Dzięki temu ściana mieszkania w efekcie będzie wyróżniać się nieskazitelną powierzchnią. W wykonywaniu tynków gipsowych i cementowo – wapiennych pomocne są nowoczesne agregaty PTF. Podpowiadamy więc, w jaki sposób działają te urządzenia.

Czym tak naprawdę są agregaty PFT?

Nowoczesne i profesjonalne agregaty tynkarskie to maszyny, które mieszają i pompują wszystkie suche zaprawy. Mogą być one wyprodukowane z wykorzystaniem gipsu, wapna oraz cementu. Agregaty PFT mechanicznie urabiają wspomniane surowce z wodą, dzięki czemu uzyskujemy dokładnie wymieszaną, gotową do dalszego użycia zaprawę.

Jak tłumaczą eksperci z firmy TynkPol: ,,Warto wspomnieć o tym, że agregaty działają w sposób ciągły i całkowicie automatyczny. Dzięki temu specjaliści nie muszą robić żadnych przerw w pracach budowlanych i remontowych’’.


Wspomniana maszyna jest wyposażona w dwie strefy. Pierwsza z nich nazywana jest suchą, i to właśnie ją wypełnia się interesującym materiałem, czyli właśnie gipsem, cementem lub wapnem. Oddzielona jest ona od strefy mieszania oraz strefy pompy. Agregat PFT transportuje suchą zaprawę do kolejnych obszarów dzięki specjalnemu kołu dozującemu. Istotne dla fachowców jest też to, że suche materiały można wsypywać do zbiornika zarówno z worków, jak i bezpośrednio z silosów. Cała maszyna działa dzięki wbudowanemu agregatowi.

Jakie są zalety przygotowywania tynków z użyciem agregatu PFT?

Zdecydowanie największą zaletą wspomnianych maszyn jest to, że można bezpiecznie używać ich na dużych, przemysłowych budowach, ale też w warunkach mieszkalnych. Najczęściej spotykane na rynku urządzenia wyposażone są w koła, dzięki którym ich transport jest niezwykle łatwy i szybki. Warto dodać jednak, że wiele agregatów PFT posiada nakładki, dzięki którym możliwe jest umieszczenie ich na wózku widłowym. Niezwykle ważne jest też to, że takie maszyny spełniają wszystkie, niezbędne standardy bezpieczeństwa. Chodzi tu o wzmocnioną, stabilną ramę, ale też brak wystających gniazd, czy wtyczek. Na budowie bardzo ważna jest też sprawność wykonywanych prac. Wiele urządzeń cechuje się szybkością podawania gotowego tynku na poziomie 85 litrów na minutę, co zdecydowanie przewyższa tempo ręcznego mieszania. Dodajmy też, że producenci agregatów proponują klientom różne wersje urządzeń, które cechują się wieloma rozmiarami, zróżnicowaną mocą i innymi parametrami. Podsumowując, tynkowanie maszynowo gipsowe to wygodny i niezwykle efektywny sposób na uzyskanie zaprawy o pożądanych parametrach.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz