Materiał Partnera

Tykocin – kierunek na weekend

Tykocin – kierunek na weekend

Podlasie to region cieszący się rosnącym zainteresowaniem, jeśli chodzi o weekendowe wypady. Stanowi niejako remedium na zmęczenie pędem i hałasem dużych miast. Lista miejscowości wartych odwiedzenia jest długa, jednak o jednej z nich, warto szczególnie pamiętać. Tykocin, położony nad rzeką Narew, to miejsce z niesamowitym klimatem. Co należy tutaj zobaczyć?

Miasto z wielką historią

Położony nad rzeką Narew Tykocin to miasto, którego historia sięga XI wieku. Na odwiedzających czekają tutaj brukowane uliczki, które co roku zamieniają się w plan filmowy, drewniane domki i murowane kamienice. To tutaj znajduje się jedyny w swoim rodzaju Tykociński Zamek. Oprócz licznych zabytków nie brakuje tutaj miejsc, w których można po prostu odpocząć. A jak odpoczynek to i dobre jedzenie w Bistro Tykocin. W lokalu, znajdującym się w centrum miasta, można przyjemnie spędzić czas. Szczególnie jeśli wracamy z wycieczki rowerowej bądź długiej wędrówki po licznych w Tykocinie atrakcjach. To właśnie tutaj zachowały się w niemal nienaruszonym stanie tradycyjne dla tego regionu miejsca. Odwiedzając je, odnosi się wrażenie, że czas się tu zatrzymał.

Tykocin – wizytówka Podlasia

W tym niewielkim miasteczku od wieków mieszały się wpływu wielu różnych kultur. Efekt tej różnorodności widoczny jest do dzisiaj. W Tykocinie zobaczyć można synagogę, pospacerować po dawnej dzielnicy żydowskiej, a także podziwiać piękny późnobarokowy Kościół Świętej Trójcy. Dużym atutem miasta jest także rynek. Niezwykle rozległy plac otoczony jest historycznymi budynkami. To tutaj zjeść można pyszny obiad typu fast food i wyruszyć na dalsze zwiedzanie. A jest co zobaczyć, bo lista obiektów zabytkowych w Tykocinie liczy ponad 100 pozycji! Całość tworzy niespotykany zespół urbanistyczny. Jest to jedyne takiego miejsce na terenie całego Podlasia. Jest to idealny kierunek na dwudniową wycieczkę o kulturowo-historycznym charakterze, ze świetnym jedzeniem i pięknymi widokami w tle.

Opracowanie:
Tykocin, Stary Rynek 8
tel. 729 466 545
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz