Materiał Partnera

Tworzywa sztuczne przeznaczone do recyklingu

Tworzywa sztuczne przeznaczone do recyklingu

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji wszelkiego rodzaju opakowań oraz innych wyrobów są różnego typu tworzywa sztuczne. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że mogą być one po użyciu ponownie przetwarzane w specjalistycznym skupie. Rozbudowana oferta tego typu miejsc obejmuje wiele tworzyw sztucznych – przyjmowane są zarówno folie LDPE/PP. Co jeszcze obejmuje szeroki asortyment dobrych skupów?

Wszechstronna folia

W produkcji opakowań liczy się przede wszystkim koszt ich wytworzenia. Powinien być odpowiednio niski, co zapewniają wyroby wykonywane właśnie z tworzyw sztucznych. Najpopularniejsze są folie LDPE/PP, czyli tzw. folie polietylenowe. Charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako opakowania do różnych produktów. Są transparentne, co daje możliwość oglądania towarów w nich umieszczonych.

Jednak przede wszystkim nadają się one do ponownego przetworzenia. Konieczny jest wybór odpowiedniego zakładu, który będzie w stanie przyjąć wszelkie ilości folii LDPE/PP. Jednym z nich jest skup Kormet – od wielu lat działa on w branży, co pozwoliło mu na rozbudowanie oferty i przyjmowanie również innych tworzyw sztucznych. Co konkretnie przygotowuje się z tego materiału i jakie jeszcze elementy z tworzyw sztucznych zbyć można w renomowanych skupach?


W dobrych skupach można także zbyć wiele tworzyw sztucznych określanych jako twarde. To przeważnie wyroby opakowaniowe i poprodukcyjne, do których nazewnictwa używa się skrótów materiałów wykorzystanych do ich wytworzenia – PP, PE, PS czy ABS. Popularnym produktem z tworzywa sztucznego oddawanym do skupu są nakrętki plastikowe po napojach. Większość ludzi używa bowiem butelek z takim typem zamknięcia, które po opróżnieniu opakowania można z powodzeniem sprzedać. Warto zatem zwracać uwagę na tworzywa sztuczne w życiu codziennym – większość z nich może być bowiem ponownie przetworzona w renomowanym skupie surowców wtórnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz