Artykuł sponsorowany

Tworzenie tatuażu rękawa. Od czego zacząć?

Tworzenie tatuażu rękawa. Od czego zacząć?

Tatuaż w postaci rękawa to wersja wykonana co najmniej na powierzchni ciała od ramienia do nadgarstka. Jest to obszerny wzór, który swoim wyglądem może przypominać część garderoby – właśnie dlatego jest nazywany rękawem. Jak się go wykonuje i od czego powinna zacząć osoba zainteresowana uzyskaniem takiego efektu? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania znajdziesz w naszym artykule.

Tatuaż rękaw – ile czasu trwa jego zrobienie?

Wykonanie tatuażu w postaci rękawa jest niezwykle ambitnym zadaniem. Samo jego zaprojektowanie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, nie wspominając o właściwym wykonaniu. Planując jego wygląd, należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych, które pozwolą uzyskać zadowalający efekt. Część osób efekt rękawa uzyskuje po wykonaniu pierwszego, drugiego i dziesiątego tatuażu. Inni decydują się od razu na uzyskanie wspomnianego efektu.

Zainteresowany powinien przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Należy pamiętać, że tak dużego wzoru na ciele nie można zrobić w ciągu jednej sesji. Co więcej – efektu tego nie można uzyskać nawet w ciągu tygodnia. Prace przy tatuażu rękawie są podzielone na etapy i kontynuowane po zagojeniu poprzednio wykonanych działań. Ich wykonywanie na spuchniętej i pełnej ran skórze byłoby nie tylko niebezpieczne, ale też bardzo bolesne. Najczęściej cały projekt tatuażysta dzieli na kilka sesji, trwających po kilka godzin. W zależności od planowanego efektu końcowego wystarczające mogą być 3 miesiące spotkań, a czasem nawet kilka lat.

Od czego zależy czas wykonania rękawa?

Przy wykonaniu tatuażu w postaci rękawa należy brać pod uwagę szereg czynników, które wpływają na czas ukończenia projektu. Do najważniejszych należą:

  • stopień skomplikowania wzoru – im bardziej szczegółowy tatuaż, tym konieczność poświęcenia większej liczby godzin. Dużo prostsze są geometryczne wzory, a ich całkowitym przeciwieństwem są obrazy z detalami, wymagające dużego skupienia,
  • styl tatuażu – najtrudniejszymi realizacjami są te aranżowane w nurcie realizmu, gdyż zawierają wiele szczegółów, koniecznych do uwzględnienia,
  • zdolności tatuatora – doświadczeni specjaliści zdecydowanie szybciej radzą sobie z tatuowaniem niż początkujący,
  • próg bólu – nie każdy klient może wytrzymać na fotelu kilka godzin. - W przypadku osób, które mają niski próg bólu, sesje będą się rozciągać w czasie, co znacznie wydłuży moment zakończenia prac – wyjaśnia ekspert z ART FORCE TATTOO. Są oczywiście też tacy, dla których wbijanie igły pod skórę przez 8 godzin nie jest niczym męczącym i ciężkim,
  • liczba kolorów – dużo szybciej wykonuje się czarno-szare tatuaże niż te, w których należy zastosować kilkanaście barw.

Osoby zainteresowane wykonaniem tatuażu rękawa, poza uzbrojeniem się w cierpliwość, powinny spotkać się ze specjalistą, który wyjaśni, jak krok po kroku przebiega wspomniany proces. Na podstawie uzyskanych informacji dużo łatwiej będzie im podjąć właściwą decyzję.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz