Materiał Partnera

Twój rower też chce jechać na urlop. Jak go przetransportować?

Twój rower też chce jechać na urlop. Jak go przetransportować?

Aktywny wypoczynek to zdrowie i relaks w jednym. Wiele osób lubi spędzać wakacje podróżując rowerem. Jednak jeśli jedziemy samochodem w odległą podróż, trudno jest przewieźć nasze jednoślady. Rozwiązaniem tego problemu są wygodne, montowane na haku holowniczym bagażniki na rowery.

Rowerzysta na wakacjach

Osoby, które lubią spędzać wolny czas na rowerze, często przed wyjazdem na wakacje stają przed problemem – czy szukać sposobu na przetransportowanie własnego roweru do miejsca, w którym planują spędzić urlop, czy na miejscu rozglądać się za wypożyczalnią jednośladów. Jeśli mamy dobry, wygodny rower, szkoda na czas wakacji zostawić go w garażu. A sprzęt z wypożyczalni nie tylko może nie spełniać naszych oczekiwań co do jakości, ale będzie też nas sporo kosztować. Rozwiązaniem tego kłopotu jest wyposażenie się w wygodny bagażnik na rowery, który będziemy mogli zamontować do swojego auta. Na rynku jest kilka różnych rozwiązań tego rodzaju, ale największym powodzeniem cieszą się bagażniki montowane na hak holowniczy.

Wygodne rozwiązanie

Bagażnik do przewożenia rowerów montowany na haku można dopasować do każdego auta. Jeśli nie posiadamy haka, musimy go zamontować – nie jest to duży wydatek, a posłuży nam także do holowania pojazdów, albo do przewożenia przyczepy kempingowej, warto więc zainwestować. Wśród zalet takiego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim to, że rowery zapakowane w bagażnik na haku, umieszczone są za pojazdem. Nie są więc narażone na tak duży opór powietrza, jak przy przewożeniu ich na dachu lub na klapie. Znacznie łatwiej będzie nam też zapakować i wypakować rowery – nie będzie trzeba ich wysoko podnosić. Plusem jest też to, że takie rozwiązanie, w nieco bardziej zaawansowanej wersji, pozwala swobodnie dostać się do bagażnika samochodu. Solidny bagażnik na hak będzie nam służyć latami. Wakacje już zawsze będziemy mogli spędzać na ukochanych dwóch kółkach.

Dobry hak

Najważniejszy, podczas przewożenia rowerów w ten sposób, jest porządny hak holowniczy. Musi być dobrze dobrany do naszego pojazdu i posiadać europejską homologację, żebyśmy mogli podróżować z rowerami po całej Unii Europejskiej. Oprócz właściwych parametrów niezwykle istotny jest też profesjonalny montaż haka – w końcu będzie on narażony na spore obciążenie. Nie można sobie pozwolić na to, żeby z powodu niewłaściwego mocowania sprawiał problemy w trasie. Dobre haki do wszelkiego rodzaju pojazdów oferuje firma Sikorski ZPHU Dla Motoryzacji Szczęsny Sikorski. Jej pracownicy zajmują się też profesjonalnym montażem haków holowniczych. Przy zakupie haka można od razu dobrać bagażnik na rowery – przedsiębiorstwo zajmuje się także sprzedażą produktów tego typu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz