Materiał Partnera

Twój inteligentny dom – na jakie systemy warto się zdecydować?

Twój inteligentny dom – na jakie systemy warto się zdecydować?

Inteligentne Zarządzanie Budynkiem (BMS) to dzisiaj bardzo ważny standard wdrażany w ośrodkach przemysłowych, biurowcach, czy obiektach publicznych. Jego odmianą dedykowaną dla klientów indywidualnych jest tak zwany Smart Dom, który pozwala na komfortowe użytkowanie niemalże wszystkich instalacji budynku mieszkalnego, przynosząc przy tym optymalizację zużycia energii. Dowiedz się, jakie obecnie komponenty składają się na System Inteligentnego Domu!

Kompensatory mocy biernej, instalacje bezpuszkowe i nowoczesne szafy sterownicze

Wbrew pozorom na system Inteligentnego Domu nie składają się tylko automatyka bram, sterowanie oświetleniem, roletami, czy bramami wjazdowymi. Aby uzyskać bezpieczny, energooszczędny, a także bardzo wydajny budynek w zakresie energetyki, ważne jest to, by wewnętrzna sieć elektryczna została wykonana według najwyższych jakościowo standardów branżowych – spełniają one normy krajowe i europejskie. Obecnie coraz częściej w domach jednorodzinnych montowane są nowoczesne szafy sterownicze, rozdzielnice, a także urządzenia kompensacyjne moc bierną. Szczególnie te ostatnie wpływają na obniżenie rachunków za prąd, nawet na poziomie 20% rocznie! Warto wspomnieć także o instalacjach bezpuszkowych, które łatwiej prowadzi się w ścianach i sufitach, a także, które prościej jest konserwować. To one wpłyną również na jakość oświetlenia, funkcjonowania klimatyzacji, wentylacji z rekuperatorami, czy nawet rolet zewnętrznych – wszystkie te konstrukcje można bowiem w pełni zautomatyzować!

Zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa

Do zautomatyzowanych systemów bezpieczeństwa, w które warto zainwestować, można zaliczyć domofony, videodomofony, monitoring, a także szereg różnego rodzaju czujników oraz alarmów satelitarnych. Dzisiaj tego typu osprzęty, pozwalają na kontrolę swojego budynku poprzez smartfon, czy komputer przenośny, a odpowiednie skalibrowanie, umożliwi na automatyczne powiadomienie służb mundurowych np. o włamaniu. Jeśli chcesz stworzyć Inteligentny Dom, postaw zatem na bezpieczeństwo!

Steruj mikroklimatem pomieszczeń

Jak już wspomniano, obecnie system Smart Dom pozwala na sterowanie również klimatyzacją, czy wentylacją z rekuperatorami odzysku ciepła. Najlepsze wdrożenia, są jednak odpowiedzialne nawet za monitoring i controling pomp ciepła, czy kotłów piątej klasy. Dzisiaj popularne staje się także ogrzewanie na podczerwień. Stosując zautomatyzowane systemy grzewcze, stawiamy zatem na idealnie dostosowany do użytkowników mikroklimat, a także na znaczne oszczędności cieplne. Pamiętaj jednak o tym, że Smart Dom i wszystkie komponenty sieci elektrycznych, powinna wdrożyć w Twoim budynku, doświadczona firma. Polecaną jest Elektryka Smart Home, która zapewnia również pomiary elektryczne, przyłączanie do sieci elektrycznych, czy też wdrażanie tzw. niewidzialnych głośników.

Opracowanie:
Zabrze, Przelotowa 1 lok. 4
tel. 535 024 222
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz